Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski

Kultura

Zdjęcie Artykułu

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY W ANNOPOLU

14-01-2020

28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami. 12 stycznia największa orkiestra świata zagrała dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

My również stanowiliśmy cząstkę tej orkiestry. W niedzielę 40 wolontariuszy wraz z opiekunami kwestowało na ulicach naszego miasta i gminy. Byli to uczniowie szkół podstawowych z Annopola, Dąbrowy, Świeciechowa, Kosina i Grabówki. Do puszek z serduszkiem WOŚP zebrali 10.666.10 zł. Dziękujemy!
 
W tym wyjątkowym dniu, jak co roku w Centrum Kultury odbyła się impreza towarzysząca zbiórce pieniędzy. Na naszej scenie w kociej sambie, polonezie i tańcu świątecznym zaprezentowali się uczniowie klas I-III z PSP w Annopolu (op. Anna Łuba, Renata Wasiluk, Katarzyna Grzesik). Owacyjnie została przyjęta przez publiczność inscenizacja ballady „Pani Twardowska” w wykonaniu koła teatralnego „Alter Ego” prowadzonego przez p. Justynę Wolszczakowską. W świątecznym repertuarze wystąpili wokaliści, którzy doskonalą swoje umiejętności w Centrum Kultury pod okiem Tomasza Turka. Trzy nowe układy tańca współczesnego zaprezentowała grupa taneczna Pauliny Nowak „Grawitacja” z CK. Po raz pierwszy pod batutą kapelmistrza Marka Kosiora wystąpiła Dziecięca Orkiestra Dęta, działająca w Centrum Kultury od ubiegłego roku. Orkiestrę podczas występu wspomagali instruktorzy sekcyjni: Damian Janda, Tomasz Spychaj i Adam Łupisz.
 
Występy przeplatane były licytacjami, które po mistrzowsku przeprowadził Tomasz Turek. Poza przedmiotami przekazanymi przez Fundację WOŚP, zlicytowano również przedmioty przekazane przez darczyńców Małgorzatę Suszko Fotolov, Monikę Oleszko – Bar Kawiarnia Rynkowa, Weronikę Zduńczyk- Studio Weronika, Renatę Pietroń i Dariusza Zgardzińskiego. Dzień pełen emocji i pozytywnej energii zakończyliśmy symbolicznym Światełkiem do Nieba.
 
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia byli z nami i otworzyli swoje serca na potrzeby innych. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy i ogromnej hojności Państwa, annopolski sztab przekazał na rzecz WOŚP 14.876,99 zł.
 
Pomagać jest pięknie!
Powrót