Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski

Kultura

Zdjęcie Artykułu

Orszak Trzech Króli w Janiszowie

08-01-2020

„Cuda, cuda ogłaszają” to hasło tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Miało ono na celu przypomnieć uczestnikom, że przyjście na świat Boga było prawdziwym cudem.

Bóg przyszedł do każdego człowieka, niezależnie od pochodzenia, stanowiska czy majątku. Dla uczczenia tego wydarzenia po raz siódmy uliczkami Janiszowa przeszedł Orszak Trzech Króli zorganizowany przez nauczycieli z Publicznej Szkoły Podstawowej w Janiszowie.
 
W uroczystości wzięli udział znamienici goście: Burmistrz Annopola pan Mirosław Gazda, zastępca burmistrza pan Józef Paćkowski, przedstawiciel Kuratorium Oświaty w Lublinie starszy wizytator pani Wioletta Czochór, proboszcz parafii Borów ks. Zbigniew Kata, radny wsi Janiszów  pan Edward Koba, sołtysi Janiszowa i Zabełcza pani Ewa Adamczyk i pani Dorota Krowisz, uczniowie i opiekunowie ze szkół w Kosinie i Mniszku, harcerki z 54 Stalowowolskiej Drużyny Harcerskiej oraz licznie przybyli goście i mieszkańcy.
 
O godzinie 12.30 po mszy świętej barwny orszak wyruszył spod kaplicy pw. Św. Stanisława
w kierunku szkoły podstawowej. Każdy uczestnik otrzymał koronę, naklejkę oraz śpiewnik
z kolędami.
 
Rozśpiewany pochód prowadzony był przez Kawalerię Kowalów z Borowa, za nimi podążali Trzej Królowie. Dużą atrakcją za każdym razem jest przejazd Maryi na osiołku prowadzonym przez Józefa.
 
Orszak Trzech Króli został połączony z parafialnym przeglądem pokłonu pasterzy, w którym udział wzięli uczniowie szkół podstawowych z Kosina  i Mniszka, natomiast dzieci ze szkoły podstawowej w Janiszowie zaprezentowali całe przedstawienie jasełkowe. Wszystkie występy zostały nagrodzone dyplomami oraz wielkimi brawami. Pan Burmistrz korzystając z okazji wręczył nagrody uczniom  PSP w Janiszowie za udział w gminnym konkursie profilaktycznym.
 
Uroczystość zakończyła się poczęstunkiem zorganizowanym dla wszystkich uczestników Orszaku przez rodziców uczniów naszej szkoły.
 
Orszak Trzech Króli organizowany przez Publiczną szkołę Podstawowa w Janiszowie jest jedynym orszakiem na terenie gminy Annopol, stał się już tradycją naszej małej miejscowości i każdego roku gromadzi coraz większą liczbę osób.
 
Uroczystość daje możliwość integracji mieszkańców, a wydarzenia mu towarzyszące pozwalają
w przyjemny sposób spędzić czas i są okazją do zacieśniania współpracy między szkołami.

 

PSP w Janiszowie
Powrót