Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski

Kultura

Zdjęcie Artykułu

DNI ANNOPOLA 2019

01-08-2019

Świętowanie Dni Annopola rozpoczęło się 26 lipca. Podczas uroczystości odpustowych związanych z patronką Annopola – św. Anną, została odprawiona msza święta w intencji mieszkańców Gminy Annopol. Kolejnego dnia, czyli w sobotę 27 lipca, wczesnym rankiem rozpoczęły się zmagania wędkarzy w Zawodach Wędkarskich o Puchar Burmistrza Annopola.

Po południu na stadionie miejskim rozpoczął się festyn, który oficjalnie otworzył Burmistrz Annopola -Mirosław Gazda, witając jednocześnie gości zaproszonych i zgromadzoną publiczność. List od Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego odczytała Anna Baluch – Radna Sejmiku Województwa Lubelskiego. Glos zabrał także Andrzej Rolla – Starosta Powiatu Kraśnickiego. List od Radnego Sejmiku Województwa Lubelskiego Marka Kosa odczytał Stefan Stachula – Radny Powiatu Kraśnickiego. Na ręce Burmistrza Annopola okolicznościowy list przesłał Mirosław Chapski – Wójt Gminy Kraśnik oraz Prezes Zarządu LGD Ziemi Kraśnickiej Wioletta Wilkos.
 
Następnie na scenie zaprezentowały się dzieci i dorośli z Centrum Kultury w Annopolu: wokaliści, grupa teatralna „Kajtuś”, sekcja taneczna „Grawitacja’ oraz Gminny Klub Aktywnego Seniora. Wystąpiły również dzieci z annopolskiego Przedszkola, uczniowie z PSP w Kosinie oraz grupa akrobatyczna „Amino”, która została nagrodzona przez Burmistrza Annopola za promowanie Gminy Annopol.
 
W czasie festynu można było skorzystać z wesołego miasteczka, odwiedzić różnorodne stoiska promocyjne, podegustować potraw z ryb wiślanych. Dostępny był również Namiot Edukacyjny Małopolskiego Centrum Profilaktyki z Krakowa, gdzie trenerzy prowadzili zajęcia i zabawy profilaktyczno-animacyjne dla dzieci.
 
Annopolskie Stowarzyszenie „Szansa” przy swoim stoisku prowadziło charytatywny kiermasz, z którego dochód zostanie przeznaczony na leczenie małej Lilianki Gajewskiej. Ponadto członkowie Stowarzyszenia prowadziłi dla dzieci zabawy i animacje i poszukiwania skarbów.
 
Podsumowano również Zawody Wędkarskie i wręczono nagrody.
 
 
W zawodach udział wzięło 24 wędkarzy w kat. senior oraz 3 wędkarzy w kat. kadet.

Kategoria ”Kadet”
 1. miejsce Szydłowski Paweł
 2. miejsce Pokrzywa Wiktor
 3. miejsce Mazurek Filip
 
Kategoria „Senior”
 1. miejsce Grzegorz Zając
 2. miejsce Mariusz Badura
 3. miejsce Sylwester Cieślak
 4. miejsce Marcin Targos
 5. miejsce Marceli Targos
 6. miejsce Dariusz Jarocha
 7. miejsce Krzysztof Mikita
 8. miejsce Mariusz Gontarz
 9. miejsce Szczepan Ufniarz
 10. miejsce Artur Wiatrowski.
 
Z złowienie największej ryby nagrodę ufundowaną przez Przewodniczącą Rady Miejskiej Zenobię Jarmuła otrzymał Krzysztof Mikita.
 
Następnie annopolską publiczność bawił Kabaret KaŁaMaSz z aktorami popularnego serialu „Ranczo”. Było dużo swojskiego, sympatycznego humoru, świetnych dialogów, muzyki i niezwykle pozytywnej energii.
Kolejny zespół, który zachwycił publiczność to „Lesioki” ze Stalowej Woli, którzy niezwykle żywiołowo i energetycznie zagrali melodie biesiadne i taneczne w swoich przebojowych kompozycjach.
 
Muzyczną gwiazdą wieczoru był niepowtarzalny Zespół „ICH TROJE”, który dał fantastyczne show na scenie.
 
Na zakończenie festynu publiczność bawiła się z miejscowym Zespołem Rewers.
Powrót