Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski

Kultura

Zdjęcie Artykułu

FINALIŚCI WOJEWÓDZKIEGO XX FESTIWALU NAJCIEKAWSZYCH WIDOWISK TEATRÓW DZIECIĘCYCH I MŁODZIEŻOWYCH

27-05-2019

W połowie maja br. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu, należący do koła teatralnego ALTER EGO, mieli zaszczyt reprezentować powiat kraśnicki w finale XX Wojewódzkiego Festiwalu Najciekawszych Widowisk Teatrów Dziecięcych i Młodzieżowych w Lublinie.

Swoje sceniczne umiejętności przedstawili w półgodzinnym spektaklu pt. „O rycerzu, o koniu i...”. Zyskali uznanie jury, które wyróżniło ich m.in. za poczucie humoru, dystans do granych postaci, zaangażowanie w teatralne działania i ciekawe rozwiązania inscenizacyjne. Warto dodać, iż 29 marca w Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku odbyły się eliminacje powiatowe konkursu, podczas których nasi młodzi aktorzy otrzymali nominację do etapu wojewódzkiego. W styczniu przedstawienie dwukrotnie zostało wystawione na deskach Centrum Kultury w Annopolu. Widzami były zaprzyjaźnione przedszkolaki, rodziny uczniów i społeczność szkolna. Szczególne podziękowania za wsparcie należą się rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w prace nad spektaklem. Zaznaczyć należy, że ALTER EGO, choć istnieje od wielu lat, w obecnym 20-osobowym składzie funkcjonuje dopiero od października br. szkolnego. Koło skupia różne osobowości. Działają w nim dzieci, które zaskakują wrażliwością, spontanicznością oraz kreatywnością. Niezwykle cenne jest jednak to, że swoje miejsce znajdują tu również i ci uczniowie, którzy pragną przełamać swoją nieśmiałość, znaleźć przyjaciół i uwierzyć w siebie. Zapału nie brakuje wszystkim członkom koła. Ważny jest wspólny cel, przyjazna atmosfera i wzajemna motywacja. W czasach telewizji i komputera szkolny teatr pozwala zatrzymać się, by dać szansę młodym talentom. Rozwija wyobraźnię, intuicję, koncentrację, pamięć, inwencję twórczą, kształci umiejętność podejmowania trudnych decyzji i uczy współpracy w grupie. Wiadomo nie od dziś, że zajęcia teatralne dowartościowują uczniów. Przykładem tego są nasi finaliści, którzy niebawem rozpoczną pracę nad autorskim scenariuszem. Już dziś zapraszamy na premierę kolejnego spektaklu.
 
Członkowie koła (uczniowie klas IV, V, VI): Maja Koniarczyk, Jacek Suszko, Natalia Bauer, Paulina Jaroć, Julia Grzebyk, Martyna Młynarczyk, Eliza Rachwał, Julia Suszek, Aleksandra Koniarczyk, Gabriela Koniarczyk, Kinga Skrok, Agata Suszko, Mateusz Malec, Zuzanna Flisek, Weronika Mazur, Julia Piróg, Martyna Ufniarz, Oliwia Wójcicka, Adam Kieler, Kacper Michalski.
 
PSP w Annopolu
 
fot. Małgorzata Suszko
 
 
 
Powrót