Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski

Kultura

Zdjęcie Artykułu

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości.

13-11-2018

11 listopada br. w Annopolu odbyły się jubileuszowe uroczystości 100. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym pw. Św. Joachima i Anny w Annopolu odśpiewaniem Hymnu Narodowego. Następnie harcerze 20 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Nadwiślańskie Trampy” przekazali na ręce proboszcza parafii Ogień Niepodległości, przywieziony z Wołynia.
           
Mszę świętą w intencji Ojczyzny koncelebrowali proboszcz parafii ks. kan. Krzysztofa Krzemiński, ks. kan. Antoni Bezpalko, ks. Łukasz Bzymek i ks. Rafał Olszówka. We mszy uczestniczyły poczty sztandarowe urzędu miejskiego, szkół z terenu miasta i gminy, organizacji kombatanckich oraz Ochotniczych Straży Pożarnych, mieszkańcy gminy, kombatanci, radni powiatowi i radni rady miejskiej, komendant komisariatu policji, sołtysi, strażacy, dyrektorzy, kierownicy i pracownicy gminnych jednostek organizacyjnych, przedszkolacy, młodzież szkolna wraz z nauczycielami oraz harcerze i zuchy. Po zakończeniu mszy świętej odbył się wzruszający Koncert Patriotyczny w wykonaniu kwartetu z Filharmonii Świętokrzyskiej. Następnie uczestnicy uroczystości udali się na annopolski Rynek, gdzie pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odśpiewany został hymn narodowy. Następnie głos zabrał Burmistrza Annopola Wiesław Liwiński, który przedstawił inicjatywy jakie zostały podjęte na terenie gminy w związku z jubileuszem Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
           
Kolejnym punktem uroczystości było przekazanie na ręce burmistrza Ognia Niepodległości przez harcerzy 20 ŚDH. Ogień ten zapalony na mogiłach legionistów w Polskim Lasku na Wołyniu od 16 lat towarzyszy obchodom rocznicowym 11 listopada. Następnie odbyło się składanie wieńców i wiązanek, przez przybyłe delegacje samorządowców, przedstawicieli kombatantów, instytucji działających na terenie gminy.
 
Powrót