Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski

Kultura

Zdjęcie Artykułu

98. rocznica Bitwy Warszawskiej

16-08-2018

Mszą św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła w Borowie i złożeniem kwiatów przed pomnikiem i upamiętniającym postać Józefa Piłsudskiego oraz nazwiska mieszkańców Borowa i okolic poległych w Bitwie Warszawskiej uczczono w Gminie Annopol 98 rocznicę Bitwy Warszawskiej.

15 sierpnia 2018 r. obchodziliśmy 98. rocznicę decydującej bitwy wojny polsko-bolszewickiej. Zadecydowała ona o zachowaniu przez Polskę niepodległości i uratowaniu Europy przed bolszewizmem.
   
Gminne uroczystości odbyły się w Borowie, gdzie o godz. 9.30 rozpoczęła się  uroczysta msza św. koncelebrowana przez proboszcza tutejszej parafii ks. dr Zbigniewa Katę oraz ks. kan. dr Zygmunta Grabca.
   
Po mszy św. uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik poświęcony mieszkańcom Borowa i okolic poległym w 1920 roku w wojnie polsko-bolszewickiej.  W ich intencji oraz w intencji Ojczyzny została odmówiona modlitwa różańcowa, po której głos zabrał Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński.
   
Następnie złożono wieńce przez przedstawicieli władz samorządowych Burmistrza Annopola Wiesława Liwińskiego i Zastępcę Burmistrza Romana Wiśniewskiego oraz przedstawicieli mieszkańców sołtys Borowa Barbarę Rudy i Kazimierza Grota.
Powrót