Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski

Kultura

Zdjęcie Artykułu

Obchody świętego Floriana

09-05-2018

Już 29 kwietnia mszą w intencji strażaków w kościele pw. św. Jana Chrzciciela Parafii Polskokatolickiej w Świeciechowie Dużym druhowie z naszej gminy uczcili kult swojego patrona św. Floriana.

W dniu 3 maja po czynnym udziale strażaków w Powiatowych Obchodach Narodowego Święta Trzeciego Maja, które w tym roku odbyły się w Annopolu, pododdziały przemieściły się do Suchej Wólki. Tam odbyły się gminne uroczystości św. Floriana połączone z jubileuszem 60 – lecia działalności miejscowej jednostki.

Uroczystość rozpoczęła się uroczystą zbiórką dwunastu gminnych jednostek i zaproszonych gości przed remizą.

Historie swojej działalności przedstawił Prezes Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Suchej Wólce Marian Szustakowski. Podziękowania i gratulacje jubilatom złożył Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński oraz Członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego Stefan Stachula. Po zbiórce strażacy i zaproszeni goście udali się na wspólny obiad.

W piątkowe popołudnie 4 maja w kościele parafialnym w Borowie została odprawiona msza w intencji strażaków tamtejszej parafii, a 6 maja druhowie ze Świeciechowa uczestniczyli we mszy w kościele rzymskokatolickim pw. św.Małgorzaty i św.Mikołaja.

 

 

 

 

Powrót