Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Odnawialne Źródła Energii

Komunikat dla wszystkich użytkowników zestawów solarnych do produkcji ciepłej wody użytkowej.

Komunikat dla wszystkich użytkowników zestawów solarnych do produkcji ciepłej wody użytkowej.

02-06-2017

W związku z okresem wiosenno-letnim oraz sezonem urlopowym prosimy o prawidłowe korzystanie z zestawów solarnych, przypominamy ponownie o konieczności codziennego poboru ciepłej wody użytkowej, która jest produkowana w instalacjach solarnych.

Nieprawidłowy odbiór ciepłej wody w słoneczne dni prowadzi do przegrzania układu solarnego co wprowadza układ w stan awaryjny (alarm, ikonka z parującymi panelami). Pompa solarna przestaje pracować w celu uniknięcia uszkodzenia instalacji poprzez rozgrzany do wysokich temperatur płyn grzewczy (glikol). Doprowadzanie do przegrzewów powoduje również zapowietrzenie układu, uszczelki na przyłączach nie wytrzymują wysokiej temperatury co w konsekwencji powoduje rozszczelnienie układu glikolowego i wycieki płynu przy panelach.

 

Prosimy i zalecamy stosować funkcję trybu urlopowego,  gdyż jest to konieczne podczas nieobecności mieszkańców w domu dłuższej niż jeden dzień. Brak załączonego trybu urlopowego uniemożliwia schłodzenie zbiornika, a tym samym doprowadza do przegrzewania się instalacji. Natomiast w przypadku wyjazdów dłuższych niż 3-4 dni należy przykrywać kolektory jasnym materiałem izolującym powierzchnię absorbera od promieni słonecznych (prześcieradło, plandeka).

Zestawy solarne zostały tak zaprojektowane aby służyły Państwu jak najdłużej i w jak najlepszy sposób pod warunkiem, że będą w prawidłowy sposób obsługiwane i użytkowane. Ilość paneli została dobrana do deklarowanej ilości mieszkańców danego domostwa, co przekładać się musi na zużycie odpowiedniej ilości wody przez każdego mieszkańca danej nieruchomości (45 – 50 litrów dziennego zużycia na każdego użytkownika).

Bardzo prosimy również o zapoznanie się z instrukcją obsługi sterownika solarnego załączonej do każdej instalacji oraz instrukcji ogólnej obsługi instalacji solarnej dostępnej na naszej stronie internetowej jak również w Urzędzie Miejskim pok. nr 15.

W związku z powyższym informujemy, że w przypadku braku odbioru ciepłej wody a w konsekwencji wprowadzenie układu solarnego w stan przegrzania usługi serwisowe związane z przywróceniem właściwej pracy systemu będą odpłatne.

 

Instrukcja Obsługi Instalacji Solarnych, plik: Rozszerzenie: pdf, Rozmiar: [1.64 MB]

Powrót