Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego
Plan zagospodarowania przestrzennego
Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

UROCZYSTE OBCHODY 224 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

04-05-2015

3 maja 2015r. obchodziliśmy 224 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Z tej okazji w odświętnie udekorowanym mieście, odbyły się uroczystości z udziałem przedstawicieli powiatu, władz miasta, radnych gminy, organizacji kombatanckich, ochotniczych straży pożarnych, harcerzy, Jednostki Strzeleckiej nr 2045, szkół oraz instytucji funkcjonujących na terenie miasta i gminy.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele p.w. św. Joachima i Anny w Annopolu. Msza koncelebrowana była przez proboszcza ks. kanonika Krzysztofa Krzemińskiego, ks. seniora kan. Antoniego Bezpalko, ks. Sylwestra Dula oraz ks. Wiesława Jurka.

Po mszy odbył się występ Zespołu Artystycznego „Borowiacy". Po zakończeniu mszy świętej przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego MANUFAKTURA z Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu, zebrani przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na annopolski rynek. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przybyłe delegacje złożyły wieńce i wiązanki pod pomnikiem Marszałka.

Następnie Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński odczytał okolicznościowe przemówienie, w którym przypomniał : „Konstytucja 3 Maja była osiągnięciem, z którego my Polacy do dziś jesteśmy dumni. Stała się symbolem chęci zreformowania państwa w oparciu o nowoczesne wzory, ale przy pełnym poszanowaniu tradycji narodowych. Pozostaje dla nas symbolem patriotyzmu, przykładem współpracy na rzecz narodowej racji stanu i walk o najwyższe wartości. Jest częścią naszych historycznych korzeni i wielkim dziedzictwem, które nasz naród wniósł do europejskiej i światowej rodziny".
Na zakończenie Burmistrz serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do nadania podniosłego charakteru uroczystości.

Powrót