Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Rajd rowerowy

Wielopokoleniowy Rajd Rowerowy w Annopolu

25-05-2016

22 maja 2016 r. ponad 100 rowerzystów z Annopola i okolic  pokonało trasę o długości 22 kilometrów. Odbyło się to w ramach Wielopokoleniowego Rajdu Rowerowego, zorganizowanego przez uczniów Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu realizujących projekt „Akademia Młodego Lidera Społeczności Lokalnej” i ich opiekunkę p. Monikę Gniaź.

To właśnie dzięki nim w niedzielne popołudnie plac szkolny wypełnił się tłumem miłośników aktywnego wypoczynku. Imprezę uroczyście rozpoczęła, okazująca pełne wsparcie przedsięwzięciu, p. Renata Tess-Wasiluk – dyrektor MZS w Annopolu.  Następnie, pod eskortą policji i  Ochotniczej Straży Pożarnej w Annopolu, rowerzyści  wyruszyli w drogę.
Ów swoisty peleton w większości tworzyły całe rodziny, ale nie zabrakło także indywidualnych smakoszy  rowerowych  wypraw. Najmłodszy uczestnik, Antoś, miał niecałe 2 lata, najstarszy zaś liczył 69 wiosen.  Trasa okazała się niezwykle malownicza. Rajdowicze przejechali przez Jakubowice, Kopiec i Świeciechów. Byli zachwyceni nadwiślańskimi krajobrazami, czemu sprzyjały wyjątkowo korzystne warunki pogodowe. W samych superlatywach wyrażali się także na temat organizacji wycieczki. I trzeba przyznać, że mieli rację. Atrakcji bowiem nie brakowało.  Bez wątpienia przyczynili się do tego hojni sponsorzy, w tym ich główny przedstawiciel –Bank Ziemi Kraśnickiej w Kraśniku Oddział w Annopolu. Dzięki p. Zygmuntowi Dędze, właścicielowi Firmy Handlowo-Usługowej „ZYGA”, możliwe było zorganizowanie biesiady w altance na Stanicy. Przepyszne kiełbaski pieczone przy ognisku ufundował p. Wojciech Trębacz- właściciel sklepu „Groszek”.  O słodki poczęstunek zadbali p. Grzegorz Bednarz z piekarni  „Grześ” oraz niezastąpieni rodzice gimnazjalistów.  Dawkę niezapomnianych przeżyć zapewnił radny  p. Zdzisław Romański, który zaoferował ekscytujące rejsy motorówką po Wiśle. Nie można zapomnieć o opiece medycznej, którą zagwarantowały p. Ewa Gąbka i p. Wioletta Bernat z NZOZ „Lekarz”. Na szczęście ich interwencja nie była konieczna. Podziękowania należą się też wszystkim innym osobom wspomagającym realizację projektu, których pomoc okazała się nieoceniona.  Imprezę zakończono w godzinach wieczornych, tuż po rozlosowaniu nagród.  Jej echa jednak  nadal nie milkną.

Rajd spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem, co świadczy o tym, że istnieje zapotrzebowanie na tego typu inicjatywy.   Cele zostały osiągnięte. Wypromowano aktywne spędzanie czasu i zintegrowano lokalną społeczność.  Niestety, z przyczyn niezależnych od organizatorów, w rajdzie nie mogli wziąć udziału wszyscy chętni. Wychodząc jednak naprzeciw oczekiwaniom   przedstawiciele Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu dołożą wszelkich starań, by przyszłoroczna wyprawa rowerowa zgromadziła większą liczbę zainteresowanych.  Na koniec jeszcze raz warto podkreślić  fakt, iż rajd został zorganizowany m.in. przez uczniów annopolskiego gimnazjum: Aleksandrę Bęc, Dominikę Gazdę, Gabrielę Hauer, Julię Kowalczyk, Aleksandrę Puzio, Julię Wojtaszek, Katarzynę Zyskę, Klaudię Bekier, Zuzannę Dziak, Szymona Kowala, Angelikę Potyrałę, Agatę Buławę, Dawida Ćmolucha, Jakuba Kuśmierza , Jacka Wilkosza. Ich  postawa  zasługuje na uznanie i przywraca wiarę w empatię, kreatywność oraz bezinteresowność młodego pokolenia. Oby tak dalej!

 

Powrót