Uroczystości rozpoczęły się oficjalnym otwarciem przez Burmistrza Annopola Wiesława Liwińskiego. Swoją obecnością zaszczycili zebranych: Wojciech Wilk Wojewoda Lubelski, Marek Kos Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Stefan Stachula Członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego, Zenon Łukawski i Tadeusz Wach-przedstawiciele Firmy „Piaspol", Zbigniew Pniewski Przewodniczący Rady Miejskiej w Annopolu wraz z Radnymi, Roman Wiśniewski Zastępca Burmistrza Annopola, Dyrektorzy Szkół i Przedszkola oraz Kierownicy Jednostek Organizacyjnych Gminy.
Świętojański festyn rozpoczęto występami zespołów tanecznych z Centrum Kultury w Annopolu, a następnie rozpoczął się Konkurs Pieśni Sobótkowych. W tym roku na plenerowej scenie nad Wisłą zaprezentowało swoje umiejętności 13 zespołów i solistów, których oceniało jury w składzie:
Paweł Cieliczko - instruktor muzyki z CKiP w Kraśniku,
Andrzej Gotner - pracownik Referatu Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Kraśniku,
Piotr Pilecki - nauczyciel muzyki i plastyki w Miejskim Zespole Szkół oraz instruktor w ŚDS w Annopolu.
Jury rozstrzygnęło Konkurs Pieśni Sobótkowej. Laureatami zostali:
I miejsce - Zespół Nowianecki z Nowego
II miejsce - Zespół Stocaneczka z DK w Ćmielowie
II miejsce - Zespół Linowianki z MGOK w Zawichoście
Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali: Zespół Artystyczny Borowiacy z Borowa, Zespół Świteź z Węglina oraz Kasia Pawłowska.
W kategorii wianków sobótkowych jury przyznało:
I miejsce - Zofia Wink - Ruda Kościelna,
II miejsce - Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Bliskowic,
III miejsce - Zespół Linowianki z MGOK w Zawichoście.
Wyróżnienie otrzymała Zofia Zychman ze Świeciechowa.
Pozostałych uczestników konkursów uhonorowano podziękowaniami.
Po zmroku, w malowniczej scenerii nad Wisłą zapłonęły sobótkowe ogniska, rozpalono pochodnie i przy wtórze pieśni zniesiono w korowodzie wonne wianki, które puszczono z nurtem Wisły. Zgromadzoną publiczność bawił Pan Andrzej Cierniewski. Po koncercie odbył się pokaz sztucznych ogni oraz dyskoteka z Zespołem Rewers.