Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

III Dzień miejscowości Bliskowice

15-08-2011

Dnia 14 sierpnia na placu przed remizą OSP w Bliskowicach odbyła się impreza kulturalno - rekreacyjna pod nazwą „ III Dzień Miejscowości Bliskowice".

W festynie wzięli udział: członek Rady Powiatu Kraśnickiego Stefan Stachula oraz Radny Powiatu Kraśnickiego Wiesław Kołczewski, Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński oraz zastępca Burmistrza Roman Wiśniewski, Radni Rady Miejskiej w Annopolu: Wiesław Dąbrowski, Danuta Ćwik i Eugeniusz Duda, Ks. Marcin Dębski, sołtysi, delegacje OSP z sąsiednich miejscowości oraz przedstawicielki stowarzyszeń z Opoki, Świeciechowa, Grabówki i Suchej Wólki.  Występy zespołów artystycznych trwały nieprzerwanie od godziny 15 do 20. Przed publicznością licznie zgromadzoną (250-300 osób) wystąpili: Zespół „Krzemień" ze Szkoły Podstawowej w Świeciechowie, zespół wokalny „Jubilat" z Kraśnika, Katarzyna Góras, przepięknie śpiewająca 14 letnia uczennica z Linowa, Zespół „Powiślanki" z obrzędem pieczenia chleba oraz kapela podwórkowa „Apasze". Od godziny 20 zaczęła się zabawa taneczna pod gołym niebem, do tańca przygrywał zespół „Revers" z Annopola. Ok. godziny 21 odbył się pokaz sztucznych ogni. Podczas imprezy rozstrzygnięty został konkurs na najsmaczniejsze ciasto z owocami. Do konkursu zgłoszono 20 ciast.

 I miejsce zdobyła Pani Marzena Jabłońska ze Świeciechowa.

Wszyscy zaproszeni goście ( władze gminne, radni, sołtysi, członkowie OSP i okoliczne stowarzyszenia) oraz występujący artyści zostali zaproszeni na poczęstunek, który przygotowały Panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych. Serwowano między innymi pierogi z kapustą i grzybami, swojskie wyroby wędliniarskie oraz chleb ze smalcem i kwaszonym ogórkiem.

Impreza trwała prawie do rana, a to głównie dzięki pięknej pogodzie oraz wspaniałym i niezawodnym jak zwykle mieszkańcom Bliskowic i gościom z okolicznych miejscowości. Na kolejne święto miejscowości zapraszamy już za rok.

Powrót