Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego
Plan zagospodarowania przestrzennego
Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

DNI ANNOPOLA ZA NAMI

28-07-2015

Tegoroczne Dni Annopola odbyły się w dniach 25-26 lipca. W pierwszy dzień, z przyczyn pogodowych, przewidziane animacje dla dzieci na annopolskim rynku nie odbyły się, natomiast drugi dzień uroczystych obchodów przebiegał bez zakłóceń i obfitował w wiele atrakcji.

Niedzielę rozpoczęto od wędkarskich zmagań nad Wisłą o Puchar Burmistrza. Wieczorem, podczas rozstrzygnięcia zawodów, okazało się, komu tego dnia najlepiej brała ryba.
Tradycyjnie o godz. 12.00 została odprawiona uroczysta mszą św. w intencji mieszkańców, w kościele parafialnym pw. św. Joachima i Anny. Koncelebrowaną mszę odprawili ks. kan. Krzysztof Krzemiński wraz z ks. kan. Antonim Bezpalko.
Dalsza część obchodów o charakterze festynu, miała miejsce na stadionie sportowym i rozpoczęła się od oficjalnego wystąpienia Burmistrza Annopola-Wiesława Liwińskiego, który powitał przybyłych gości i życzył publiczności udanego świętowania. Swoją obecnością zaszczycili nas: Wojciech Wilk-Wojewoda Lubelski, Marek Kos-Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Andrzej Maj-Starosta kraśnicki, Stefan Stachula-Członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego, Wioletta Wilkos-Prezes Zarządu LGD Ziemi Kraśnickiej, Wiesław Kołczewski-Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP, Radni Rady Miejskiej w Annopolu z Przewodniczącym Rady Miejskiej Zbigniewem Pniewskim, Roman Wiśniewski-Zastępca Burmistrza Annopola, Lila Kaczor-Skarbnik Gminy, Jadwiga Łukasiewicz-Sekretarz Gminy, Wiesław Tokarski-Prezes MGKS WISŁA Annopol, Dyrektorzy Szkół i Przedszkola, Kierownicy i Dyrektorzy Jednostek Organizacyjnych Gminy, Sołtysi i Przewodniczący Rad Osiedlowych.
Święto Miasta to doskonała okazja do rozrywki, integracji pokoleń, prezentowania lokalnego dorobku kulturalnego i występów zespołów.
Po oficjalnym otwarciu uroczystości nastąpiła prezentacja utworów annopolskiej poetki Ireny Czapek-Bartoch w wykonaniu seniorów oraz dzieci i młodzieży działających przy annopolskim Centrum Kultury. Kolejna część programu to występy lokalnych zespołów. W bloku artystycznym wystąpiły grupy taneczne dzieci i młodzieży uczęszczające na zajęcia w Centrum Kultury oraz zespół „Borowiacy" z Borowa i Klub Aktywnego Seniora z Annopola..
Dużym zainteresowaniem widowni cieszyła się wspaniały pokaz ułański „Szabla Lanca" w wykonaniu Kawalerii Kowalów z Borowa nad Wisłą.
Następnie ogłoszono wyniki Zawodów Wędkarskich.
W tym roku Puchar Burmistrza trafił do rąk Pana Krzysztofa Pokrzywy z Annopola, który zajął I-sze miejsce w kategorii „Seniorzy" z liczbą punktów 3295.
Pozostałe miejsca zajęli:
II-Kamola Grzegorz 3090pkt
III-Bernat Marcin 2305pkt
IV-Suchowolak Mariusz 1345pkt
V-Borkowski Krzysztof 845pkt
VI-Mikita Krzysztof 785pkt
VII-Strużak Krzysztof 690pkt
VIII-Targos Marceli 680pkt.
IX-Rębiś Krzysztof 570pkt
W kategorii „Kadeci" uplasowali się następujący wędkarze:
I- Tabaka Patryk
II- Grzesik Mateusz
III-Drop Kamil
Wręczono również puchar dla najlepszej drużyny. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Annopola. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza Annopola. Przewodniczący Rady Miejskiej w Annopolu Zbigniew Pniewski ufundował nagrodę za złowienie największej ryby. Zdobył ją zwycięzca zawodów Krzysztof Pokrzywa.
Podczas imprezy można było podegustować potraw z ryb wiślanych przygotowanych przez panią Halinę Sawicką - właścicielkę gospodarstwa agroturystycznego w Nowym. Nie zabrakło również wesołego miasteczka i wielu innych atrakcji dla dzieci.
Wydarzeniem tegorocznych Dni Annopola był koncert znanej popowej wokalistki „DODY". Płynąca ze sceny żywiołowość, doskonały kontakt z publicznością wywoływały entuzjastyczną reakcję bardzo licznie zgromadzonej publiczności.
Organizatorami Dni Annopola byli: Burmistrz Annopola i Centrum Kultury .

Powrót