Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie występu

W Świeciechowie o kobietach dla kobiet

16-03-2016

Na scenie remizy strażackiej w Świeciechowie z okazji Dnia Kobiet zabrzmiały utwory o kobietach, miłości oraz występ kabaretowy. Koncert przyciągnął nie tylko wiele pań, ale także mężczyzn z władzami samorządowymi na czele. Dla gości swoje talenty muzyczne, chóralne, wokalne i aktorskie zaprezentował Zespół „Krzemień” pod kierownictwem Renaty i Macieja Niemczyckich, Kamil Barszcz, Paweł Stojak oraz kabaret Koła Gospodyń Wiejskich z Mikołajówki.

Godnym podziwu jest kształtowanie wrażliwości młodych osób poprzez sztukę oraz przybliżanie jej w różnych formach mieszkańcom naszej i sąsiednich miejscowości. Ich popisy spotkały się podczas uroczystości z gorącym aplauzem.

Natomiast humorystyczny pokaz kabaretu wzbudzał wśród uczestników imprezy salwy śmiechu.

Nie mogło zabraknąć również życzeń dla kobiet, bo to z myślą o nich koncert  zorganizowano. Życzenia szczęścia, pomyślności, miłości, samych pogodnych  i wspaniałych dni z okazji Święta Kobiet złożyli wszystkim paniom Wiesław Liwiński -Burmistrz Annopola, Zbigniew Pniewski -Przewodniczący  Rady Miejskiej w Annopolu, Stefan Stachula – członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego, Marek Kos    – Dyrektor SP ZOZ w Kraśniku oraz Aneta Dzięsław i Andrzej Bownik  – konferansjerzy.

Hitem kulinarnym, poza pysznym domowym ciastem i smakowitymi pierogami, był dzik z kaszą gryczaną sponsorowany przez Koło Łowieckie „Zaborze”.

Organizatorem spotkania było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Świeciechowskiej „POWIŚLAKI”, Andrzej Bownik  - Radny Rady Miejskiej  w Annopolu i Rada Sołecka z sołtysem Lucjanem Wierutem.

Mieszkańców wioski cieszy fakt, że jest grupa osób, która angażuje się w działania na rzecz społeczności lokalnej i  naszej urokliwej świeciechowskiej ziemi.

 

 

Krystyna Wojniak

Powrót