Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie z koncertu

Dni Annopola 2010

17-07-2010

W dniach 24-25 lipca 2010r. odbyły się obchody Dni Annopola. W roku bieżącym uroczystości powiązane były z XX-stą rocznicą utworzenia samorządu terytorialnego. Z tej okazji pierwszego dnia obchodów annopolskiego święta odbyła się uroczysta Sesja Rady Miejskiej, podczas której wykład na temat „XX lat samorządności w RP” wygłosił prof. Jerzy Stępień. Następnym punktem programu była bardzo ciekawa prezentacja pt. „Tajemnice annopolskiej kopalni”, którą przedstawił doc. dr hab. Marcin Machalski z Instytutu Paleobiologii Polskiej Akademii Nauk w Warszawie.

Dokonania samorządu Gminy Annopol z ostatnich dwudziestu lat zostały przedstawione przez Burmistrza Annopola Pana Wiesława Liwińskiego w prezentacji multimedialnej pt. „Miasto i Gmina Annopol z perspektywy historii i dokonań XX lat”. 

Z okazji XX- lecia samorządu wręczone zostały dyplomy dla osób zasłużonych dla samorządu Gminy Annopol.
Druga część uroczystości odbywała się na stadionie MGKS WISŁA Annopol. Wiele atrakcji przygotowano dla najmłodszych, m.in. program dla dzieci w wykonaniu Agencji Artystycznej „Teatr z Lublina”, pokaz akrobacji rowerowych oraz pokaz iluzji w wykonaniu Arkadiusza Cywińskiego.
Wiele wrażeń przyniósł koncert gwiazdy wieczoru Pani Alicji Majewskiej, która przy akompaniamencie muzyki Pana Włodzimierza Korcza rozśpiewała annopolską publiczność.
Pierwszy dzień Dni Annopola zakończył się dyskoteką do późnych godzin wieczornych.
Drugi dzień imprezy „Biesiada Annopolska” rozpoczął się Zawodami Wędkarskimi nad Wisłą o Puchar Burmistrza Annopola. Uczestniczyło w nich 35 wędkarzy a zwycięzcami zawodów zostali:

I miejsce - Suchowolak Mariusz
II miejsce -Bernat Marcin
III miejsce -Dynek Zbigniew
IV miejsce - Zieliński Janusz
V miejsce -Kępa Michał
VI miejsce -Wilk Stanisław
VII miejsce -Woźniak Arkadiusz
VIII miejsce -Targos Marceli
IX miejsce -Drdzeń Paweł
X miejsce -Molesztak Grzegorz

Następnie o godz. 12.00 odprawiona została uroczysta Msza Święta w intencji mieszkańców w kościele św. Joachima i Anny w Annopolu.
Dalsza część obchodów odbywały się na stadionieSCHUBERTH z zespołem WAŁY JAGIELOŃSKIE.Następnie wystąpili Tancerze Ognia i Ultra Violet Show.
Zabawa trwała do późnych godzin nocnych i zakończyła się dyskoteką pod gwiazdami pomimo niesprzyjających warunków pogodowych.  MGKS WISŁA Annopol. W części oficjalnej Burmistrz Annopola Pan Wiesław Liwiński przywitał zaproszonych gości życząc jak najlepszej zabawy.

Drugi dzień obchodów obfitował w wiele atrakcji zarówno dla młodszych jak i starszych mieszkańców.
Na scenie wystąpiła Agencja Artystyczna z Krakowa z widowiskiem dla dzieci Kaczki Dziwaczki, Gminny Klub Aktywnego Seniora. Ciekawym punktem programu był pokaz baniek mydlanych. Gwiazdą wieczoru był RUDI SCHUBERTH z zespołem WAŁY JAGIELOŃSKIE.Następnie wystąpili Tancerze Ognia i Ultra Violet Show.
Zabawa trwała do późnych godzin nocnych i zakończyła się dyskoteką pod gwiazdami pomimo niesprzyjających warunków pogodowych.

Powrót