Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Grafika Ogólna Herb na tle kobiety przy laptopie

OSTATNIA SESJA RADY MIEJSKIEJ V KADENCJI W ANNOPOLU

15-11-2010

W dniu 10 listopada br. w Centrum Kultury w Annopolu odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której uroczyście podsumowano 4-letnią kadencję władz samorządowych.

W dniu 10 listopada br. w Centrum Kultury w Annopolu odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej, podczas której uroczyście podsumowano 4-letnią kadencję władz samorządowych. Były podziękowania, uściski, przemowy, a na pożegnanie i pamiątkę coś do poczytania. O osiągnięciach, jakimi po 4 latach współpracy mogą pochwalić się samorządowcy z naszej gminy mówił burmistrz Annopola Pan Wiesław Liwiński. Wymienił wśród nich między innymi przywrócenie szacunku do władz miasta ze strony mieszkańców, władz innych szczebli oraz środków masowego przekazu, usprawnienie funkcjonowania ZGKiM w Annopolu oraz zakończenie  modernizacji rynku i związanych z tym przenosin targowicy w nowe miejsce. W prezentowanym zestawieniu znalazły się ponadto remonty budynków szkolnych, zwodociągowanie kolejnych miejscowości położonych na Wisłą, zakup samochodu strażackiego, rozpoczęcie budowy nowej siedziby Przedszkola, Ośrodka Pomocy Społecznej i Środowiskowego Domu Samopomocy. 

Doprowadzono również do remontów wielu dróg a w szczególności drogi krajowej nr 74 i powiatowej Annopol-Księżomierz. Za sukces, na którego skutki trzeba będzie jeszcze poczekać, z pewnością uznać trzeba nawiązanie kontaktu z ukraińskim inwestorem, zainteresowanym budową  zakładu przetwórstwa owoców. Wszystkie te dokonania to nie tylko efekt działań podejmowanych przez burmistrza, ale także sumiennej pracy radnych.

-Nasza właściwa praca odbywała się na posiedzeniach komisji, gdzie mniej było medialności, a więcej rzeczowej dyskusji i głębokiego wnikania w problemy. Nie ukrywam, że czasami były one ostre, ale zawsze na argumenty. Dzięki temu już na sesjach  w większości podejmowane uchwały były jednogłośnie. To również zasługa tego, że rada była przez panów burmistrzów traktowana podmiotowo, a nie przedmiotowo- podkreślił Ryszard Gazda, Przewodniczący  Rady Miejskiej.

W podziękowaniu za tę dobrą współpracę i na pamiątkę burmistrzowie, radni, sołtysi i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy i wydziałów Urzędu Miejskiego otrzymali książkę „Polska Samorządna" lub „Ogrody XXI wieku".

Powrót