Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Flaga Polski

68 Rocznica Pacyfikacji Borowa i okolic

06-02-2012

W dniu 2 lutego br. jak co roku odbyły się uroczystości związane z Pacyfikacją miejscowości Borów i okolic. W roku bieżącym obchodziliśmy 68 rocznicę tego bestialskiego mordu.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą w kościele p.w.  Św. Andrzeja Apostoła w Borowie w intencji pomordowanych. Po mszy świętej tradycyjnie uczestnicy uroczystości przeszli na cmentarz parafialny, by oddać hołd poległym.

Burmistrz Annopola, Pan Wiesław Liwiński w czasie swojego wystąpienia serdecznie podziękował za liczne zgromadzenie pomimo bardzo mroźnej pogody. Burmistrz zwrócił się do zgromadzonych następującymi słowami: Dzisiaj wracamy myślą do tych chwil, które na trwale wpisały się w historię i świadomość naszego regionu. Niech pamięć o tej historii na zawsze pozostanie w naszych sercach, byśmy dzięki niej potrafili umacniać międzypokoleniową wieź oraz budować silną Polskę. ".

 W zadumie i refleksji nastąpiło złożenie wieńców na pomniku poległych. Niech pamięć o Ofiarach pacyfikacji nadaje ich śmierci symboliczny wymiar, tworząc nierozerwalną więź pomiędzy kolejnymi pokoleniami.

Na uroczystości rocznicowe przybyły liczne delegacje władz rządowych, samorządowych, kombatanckich oraz mieszkańców Borowa i okolic obecni byli: Pan Andrzej Borys, przedstawiciel Wojewody Lubelskiego, Pan Jan Frania-Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego, Pan Tadeusz Wojtak - Starosta Kraśnicki, Pan Tomasz Wosk przedstawiciel Starostwa Stalowowolskiego, Pan Artur Pizoń - Przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Janowie Lubelskim, Pan Marek Kos Zastępca Dyrektora NZOZ Kraśnik.

Z sąsiednich gmin przybyli: Pani Izabela Szałaj- Zastępca Wójta Gminy Radomyśl, Pan Zdzisław Wójcik-Wójt Gminy Zaklików, Pan Tomasz Najs - Zastępca Wójta Gminy Gościeradów. Jak co roku na licznie przybyli przedstawiciele kombatantów Narodowych Sił Zbrojnych, Klubu Oficerów Rezerwy oraz Stowarzyszenia Polskich Kombatantów.
W uroczystościach brali również udział zastępca Burmistrza Annopola Pan Roman Wiśniewski, Radni Rady Miejskiej w Annopolu, Sołtysi, Ochotnicze Straże Pożarne,  Dyrektorzy Szkół.

Dalsza część uroczystości odbywała się w Klubie „Fela" w Borowie, gdzie w części artystycznej wystąpił Zespół „Borowiacy". Następnie odbywały się przemówienia okolicznościowe zaproszonych gości.

Powrót