Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zakreślone zdania w książce

"Sześciolatek w szkole" od 2014r.

29-02-2012

1 marca 2012 roku rozpoczynają się zapisy do Przedszkola w Annopolu. Rekrutacja potrwa do 15 kwietnia. W pierwszej kolejności przedszkole zapewni miejsca w oddziałach przedszkolnych sześciolatkom i pięciolatkom.

W miarę wolnych miejsc przyjmowane będą dzieci w wieku 3 i 4 lat zgodnie z obowiązującymi zasadami rekrutacji.

Do 30 kwietnia 2011 r. Rodzic sześciolatka zobowiązany jest poinformować o swojej decyzji dyrektora przedszkola, do którego obecnie uczęszcza dziecko.

"Sześciolatek w szkole" od 2014r.

Szanowni Rodzice,

informujemy, że z dniem 9 lutego Prezydent RP Bronisław Komorowski podpisał nowelizację ustawy o systemie oświaty. Ustawa przesuwa do 2014 roku wprowadzenie obowiązku szkolnego dla dzieci sześcioletnich.

O dwa lata ustawa przedłuża okres, w którym rodzice podejmują decyzję o rozpoczęciu przez dziecko 6-letnie edukacji szkolnej. Oznacza to, że o rozpoczęciu nauki w szkole dzieci urodzonych w latach 2006 i 2007 nadal decydować będą rodzice.

Dzieci urodzone w latach 2006 i 2007, które nie pójdą do I klasy szkoły podstawowej od 1 września 2012 r. i od 1 września 2013 r., będą nadal przedszkolakami.

Zgodnie z ustawą, w roku szkolnym 2012/2013 i 2013/2014 dyrektor szkoły będzie miał obowiązek przyjąć dziecko 6-letnie do szkoły, jeżeli jego rodzice podejmą taką decyzję.

Przesunięcie terminu wprowadzenia obowiązku szkolnego dla dzieci 6-letnich pozwoli samorządom i szkołom lepiej przygotować się na przyjęcie sześciolatków.

Nowelizacja ustawy o systemie oświaty wejdzie w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia jej w Dzienniku Ustaw.

Obniżenie wieku rozpoczynania realizacji obowiązku szkolnego

W związku z pojawiającymi się wątpliwościami dotyczącymi obniżenia wieku rozpoczynania realizacji obowiązku szkolnego Lubelski Kurator Oświaty wyjaśnia, że o podjęciu nauki przez dziecko 6 - letnie decydują rodzice. W latach szkolnych 2012/2013 i 2013/2014 dziecko 6- letnie będzie miało prawo, a nie obowiązek rozpoczęcia spełniania obowiązku szkolnego.

Powrót