Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Panele Fotowoltaiczne na dachu

KOLEKTORY SŁONECZNE W GMINIE ANNOPOL – NABÓR ANKIET OD MIESZKAŃCÓW

06-03-2012

Szanowni Państwo. Pragnę poinformować, że w związku z możliwością pozyskania przez gminę funduszy unijnych na projekt instalacji kolektorów słonecznych do ogrzania ciepłej wody użytkowej na obiektach prywatnych oraz użyteczności publicznej w Gminie Annopol, prowadzimy zapisy chętnych do udziału w projekcie.

W ramach projektu instalowane będą zestawy solarne o mocy dostosowanej do liczby osób korzystających z instalacji. Wysokość dofinansowania ze środków RPO WL na lata 2007-2013 wynosi 85%.  Wysokość wkładu własnego właściciela domu mieszkalnego w zależności od zestawu solarnego jest szacowana na 15% kosztu całkowitego instalacji. Wstępny szacunek odpłatności mieszkańca za zestaw do ogrzewania wody wynosi od 1500,00zł do 3000,00 zł. Opłata wnoszona będzie w momencie zawarcia umowy przez Gminę Annopol o dofinansowanie projektu

Do prawidłowego opracowania projektu niezbędne jest uzyskiwanie danych określających m.in. liczbę osób zainteresowanych uczestnictwem w projekcie i charakterystyczne dane techniczne budynków. W związku z powyższym udostępnia się wzór deklaracji uczestnictwa w projekcie  wraz z ankietą doboru instalacji solarnej, którą należy wypełnić i złożyć w Urzędzie Miejskim w Annopolu (pok. 2 - sekretariat) w nieprzekraczalnym terminie do 21 marca 2012r.

Deklarację można pobrać w sekretariacie urzędu lub z naszej strony internetowej (poniżej). Precyzyjne wypełnienie ankiet pozwoli na zebranie danych niezbędnych do opracowania przedmiotowego projektu oraz wniosku o dofinansowanie. W przypadku zgłoszenia dużej ilości chętnych, o zakwalifikowaniu do udziału w projekcie stanowić będzie kolejność składania ankiet wraz z deklaracjami oraz kompletność ich wypełnienia.

Informuję jednocześnie, że przedmiotowy projekt zostanie złożony w odpowiedzi na konkurs, który będzie ogłoszony prawdopodobnie w II kwartale 2012r. Złożenie wniosku nie jest jednoznaczne z otrzymaniem dofinansowania. Jeżeli wniosek złożony przez gminę zostanie wybrany przez Urząd Marszałkowski w drodze konkursu -realizacja nastąpi w roku 2013.

 

 WARUNKIEM REALIZACJI PROJEKTU JEST POZYSKANIE NA TEN CEL ŚRODKÓW ZEWNĘTRZNYCH PRZEZ GMINĘ.

 

 Burmistrz Annopola
            Wiesław Liwiński


ZałącznikiPowrót