Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Osoba pisząca w zeszycie

BURMISTRZ ANNOPOLA NA SPOTKANIU Z PREZYDENTEM KOMOROWSKIM

14-03-2012

Prezydent RP Bronisław Komorowski 12 marca br. odwiedził Kraśnik. Pobyt w mieście był częścią dwudniowej wizyty głowy Państwa na Lubelszczyźnie.

W spotkaniu z Prezydentem RP wzięli udział przedsiębiorcy z terenu powiatów kraśnickiego, opolskiego i janowskiego, a także władze wojewódzkie i samorządowe.
Po przywitaniu głowy państwa i zebranych gości przez wicestarostę kraśnickiego doktora Jarosława Czerwa głos zabrał starosta kraśnicki Tadeusz Wojtak. W swoim przemówieniu starosta podkreślił, że „To historyczny dzień dla naszego powiatu i wyjątkowa okazja do zaprezentowania naszych osiągnięć i podzielenia się swoimi problemami".
Starosta przedstawił inwestycje zrealizowane w powiecie kraśnickim dzięki środkom pochodzącym z Unii Europejskiej, m.in. modernizacji drogi powiatowej Annopol-Księżomierz.
Następnie głos zabrali przedsiębiorcy, którzy zaprezentowali swoje firmy m.in. Zbigniew Kozłowski z firmy „Erkado" z Gościeradowa, producent drzwi zatrudniający mieszkańców naszej gminy, Prezes zarządu Grzegorz Jasiński przedstawił Fabrykę Łożysk Tocznych w Kraśniku, Janowską spółkę "Zalew" omówiła prezes zarządu Beata Staszewska.
Po prezentacji poszczególnych firm głos zabrał Prezydent RP. Bronisław Komorowski w swoim wystąpieniu podkreślił, że rozwój przedsiębiorczości, nawet tej drobnej i wysiłek przedsiębiorców przyczynia się do wzrostu standardu życia społeczeństwa i do rozwoju naszego kraju.
Dla przedsiębiorców i władz zaproszonych powiatów spotkanie z najwyższą władzą w państwie było doskonałą okazją do promowania siebie i do zaprezentowania swoich osiągnięć.
W spotkaniu z głową państwa naszą gminę reprezentowali: Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński oraz Radni Powiatu Kraśnickiego Stefan Stachula i Wiesław Kołczewski.

Powrót