Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Strażacy podczas gaszenia samochodu

GMINNE OBCHODY ŚWIĘTEGO FLORIANA

05-05-2011

Po uroczystych obchodach 220 rocznicy Konstytucji 3 Maja strażacy z naszej gminy wzięli udział w gminnych obchodach Św. Floriana. Współorganizatorem tegorocznych obchodów Św. Floriana była jednostka OSP Bliskowice wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet Aktywnych.

4 maja to dzień poświęcony św. Florianowi patronowi wszystkich strażaków. Dzień strażaka to uhonorowanie wszystkich strażaków, a szczególnie ochotników, którzy czynnie uczestniczą w działaniach ratowniczo-gaśniczych i w życiu codziennym naszej społeczności.

Zasłużeni druhowie zostali uhonorowani  odznaczeniami za zasługi dla pożarnictwa.

Strażaków obecnością swa zaszczycili zaproszeni goście: Wiesław Liwiński - Burmistrz Annopola, Roman Wiśniewski - Za-ca Burmistrza Annopola, Ryszard Gazda - Przewodniczący Rady Miejskiej w Annopolu, Stefan Stachula - Radny Powiatu Kraśnickiego, Kpt. Artur Szumy - PSP Kraśnik, Waldemar Tomczyk - Komendant Komisariatu Policji w Annopolu

Zabierający głos mówcy nie szczędzili ciepłych słów dla strażaków, a szczególnie ochotników, którzy z narażeniem swojego życia ratują innych i przychodzą z pomocą w najtrudniejszych sytuacjach. Impreza zakończyła się strażacką biesiadą.

Przedstawiciele strażaków naszej gminy w dniu 4 maja brali również udział w Diecezjalnym świecie strażaków które odbyło się w kościele p.w. św. Floriana w Koprzywnicy.

Powrót