Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Flaga Polski

OBCHODY 221 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI

04-05-2012

3 maja obchodziliśmy 221 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Z tej okazji w odświętnie udekorowanym mieście, odbyły się uroczystości z udziałem władz miasta, radnych gminy, przedstawicieli powiatu, organizacji kombatanckich, ochotniczych straży pożarnych oraz instytucji funkcjonujących na terenie miasta i gminy.

Tegoroczne uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w  kościele p.w. Św. Joachima i Anny w Annopolu. Mszę  celebrował ks. Kanonik Andrzej Bąk. 
Po mszy nastąpiło przejście uczestników uroczystości pod pomnik Marszałka Józefa Poniatowskiego na annopolski rynek. W uroczystościach udział wzięły poczty sztandarowe  Urzędu Miejskiego, Szkół, Związku Kombatantów, jednostek OSP z terenu Gminy, zaproszeni goście oraz mieszkańcy miasta i gminy. Po odegraniu hymnu narodowego i wysłuchaniu wystąpienia okolicznościowego Burmistrza Wiesława Liwińskiego, przedstawiciele władz samorządowych i  przybyłe delegacje złożyły kwiaty przed pomnikiem. Wartę honorową przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego pełnili harcerze 20 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Nadwislańskie Trampy".
Dalsze obchody uroczystości odbyły się w sali gimnastycznej Miejskiego Zespołu Szkół, gdzie  w patriotycznym nastroju został przedstawiony montaż-słowno muzyczny pt. „Czyńcie w sobie wolność tę prawdziwą..." przygotowany przez uczniów i nauczycieli.

Powrót