Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Strażacy podczas gaszenia samochodu

Strażacka majówka w Popowie

07-05-2012

W dniu 6 maja odbyły się gminne uroczystości dnia strażaka połączone z jubileuszem 50 - lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Popowie.

Uroczystość rozpoczęła się zbiórka OSP i zaproszonych gości na granicy miejscowości. Nastąpił paradny przemarsz  kolumny pod remizę gdzie została  odprawiona msza święta. Strażacy swoim uczestnictwem i modlitwa wypełniają strażackie hasło „Bogu na chwałę..."  i dają świadectwo przynależności do Kościoła dziękując Bogu za wszelkie łaski i proszą o opiekę, przez wstawiennictwo Św. Floriana swojego patrona.

Mszę celebrował i ceremonię poświęcenia wyremontowanej remizy poprowadził proboszcz parafii Świeciechów, pw. św. Małgorzaty i św. Mikołaja ksiądz kanonik Bogdan Kudelski.

Druh Jan Maj Prezes OSP Popów wygłosił okolicznościowe przemówienie w którym przedstawił historię jednostki i gorąco witał wszystkich zebranych, dziękował również władzom gminnymi powiatowym oraz przedstawicielom wszystkich jednostek z terenu gminy za współpracę. Zasłużeni druhowie zostali odznaczeni odznakami i medalami za zasługi dla pożarnictwa nadanymi  przez Prezydia Zarządów Wojewódzkiego, Powiatowego i Gminnego ZOSP RP.

Na uroczystość przybyli: Stefan Stachula - Członek Zarządu Powiatu, Wiesław Kołczewski Wiceprzewodniczący Rady Powiatu w Kraśniku  a jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego ZOSP RP w Annopolu oraz Sekretarz Zarządu Powiatowego ZOSP RP w Kraśniku Antoni Rachoń. Władzom gminnym przewodniczył Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński i Przewodniczący Rady Miejskiej Ryszard Gazda.

Został odczytany list intencyjny skierowany do strażaków z Popowa od Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku który nie mógł uczestniczyć w uroczystości.

Zaproszeni gości w swoich wystąpieniach nie szczędzili ciepłych słów dotyczących działalności ratowniczej która powinna stanowić dla druhów powód do zasłużonej satysfakcji i dumy. Życzyli dużo zdrowia, pomyślności w życiu osobistym i rodzinnym oraz spełnienia wszelkich planów.

Na zakończenie podziękowania dla braci strażackiej przedstawiła w swoim występie artystycznym seniorka Koła Gospodyń Wiejskich w Popowie Pani Bogumiła Dolecka.

Powrót