Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie z koncertu

ANIELSI W ANNOPOLU

04-06-2012

31 maja w Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, po nabożeństwie majowym i Mszy świętej, odbył się przy kościele parafialnym w Annopolu, koncert młodzieżowego zespołu ANIELSI z Lubaczowa.

Intencją pomysłodawcy i organizatora koncertu ks. Wiesława Jurka było, aby radosne nuty ANIELSÓW i udział słuchaczy były formę dziękczynienia Bogu za wspólną modlitwę podczas nabożeństw majowych     i trwającego białego tygodnia oraz, by stanowiły upominek muzyczny  z okazji Dnia Dziecka.

Dało się zauważyć, że świetne teksty , wyśpiewane pięknym wokalem i przy fantastycznych dźwiękach, stanowiły szczególną formę modlitwy i uwielbienia Boga oraz Jego Matki. A to wszystko za sprawą zespołu ANIELSI, który powstał w 2009 roku. Stworzyła go grupa młodych, skromnych ludzi, którzy mówią o sobie tak: „Mieliśmy być składem tylko na potrzeby grup kolędniczych. Nikt z nas nie spodziewał się, że będziemy ze sobą dłużej współpracować. Po jakimś czasie dostaliśmy propozycję zagrania supportu przed Full Power Spirit. Tak zebraliśmy się ponownie, aby stworzyć zespół, nie tylko jako grupę muzyków ale i przyjaciół." Początkowo grali znane covery zespołów religijnych, z czasem do repertuaru dodali własne kompozycje. Zespół brał udział w wielu konkursach i festiwalach m.in. w II Ogólnopolskim Festiwalu Psalmów Nowo Odkrytych 'dawid.fm'  w Lublinie, zdobywając drugie miejsce oraz nagrodę publiczności. W maju 2011 roku po koncercie w Warszawie ANIELSI otrzymali tytuł Debiutu 2011. Co roku koncertują na spotkaniu Exodus Młodych. W grudniu 2010 roku zespół wydał  EPkę pt. „Ba 6,6".

Młodzi ludzie połączeni pasją muzykowania i śpiewania, wykorzystując swoje umiejętności i zdolności, świetnie się czują w swojej stylistyce muzycznej i niczym Anioły rozgrzewają ludzkie serca, czego przykładem był czwartkowy koncert. Z przyjemnością słuchało się ich autorskich piosenek z chrześcijańskim przesłaniem, niosącym dobrą nowinę, które jednocześnie były dla słuchaczy impulsem, by się zatrzymać i zadać sobie pytanie, co jest w życiu najważniejsze. Ci młodzi wykonawcy mają w sobie wiele ciepła, radości, ambicji, ale przede wszystkim dużo pokory i jak sami twierdzą: „Wierzymy,  że to dzięki Bogu możemy się rozwijać, koncertować i tworzyć. Jemu zawdzięczamy każdy nasz sukces  i doświadczenie..."W czasie koncertu czuło się , że młodzi artyści prezentują ciekawy poziom muzyczny,     a ze swojej pasji czerpią pozytywną energię, dając jednocześnie słuchaczom, a w szczególności młodzieży, niesamowite świadectwo.

Organizator koncertu  oraz instytucje wspomagające - CK, ŚDS, mają nadzieję, że zapoczątkowana w naszej parafii przez ANIELSÓW niekonwencjonalna forma ewangelizacji, będzie miała swoją tradycję.

Powrót