Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Plebiscyt "Strażak Roku 2011”

17-06-2011

Hieronim Mazurek, Strażak naszej gminy z jednostki OSP Popów zwyciężył w Plebiscycie Dziennika Wschodniego „Strażak Roku 2011" województwa lubelskiego.

Patronat nad plebiscytem objęli: wojewoda Genowefa Tokarska, marszałek województwa Krzysztof Hetman, prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lublinie Marian Starownik i europoseł prof. Lena Kolarska-Bobińska.
- Szukamy lokalnych, często anonimowych bohaterów, gotowych nieść pomoc w każdych warunkach, niezależnie od czasu i miejsca - mówi Krzysztof Wiejak, redaktor naczelny Dziennika Wschodniego przed rozpoczęciem plebiscytu. - Uhonorujemy także osoby, które swoją pracą i poświęceniem budują dobrą atmosferę wokół strażaków i sprawiają, że mieszkańcy naszego regionu wiedzą, że mogą na nich liczyć.
- Dobry strażak to dobry człowiek, dobry społecznik. To osoba potrafiąca pobudzić do pracy. Głosujmy na ludzi będących wzorem dla innych ratowników. Bez problemu znajdziemy ich wśród zawodowych strażaków i ochotników - zaznaczał Marian Starownik, prezes Zarządu Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Lublinie.

- Warto pokazać tych ludzi i wyeksponować ich działalność. Nie zawsze się o nich mówi,  a przecież oni pomagają na co dzień, nie tylko przy okazji powodzi czy wybuchu pożarów - mówił druh Tadeusz Szyszko, dyrektor Zarządu Wojewódzkiego Oddziału Związku Ochotniczej Straży Pożarnej RP w Lublinie.
 Dla pięciu najlepszych w każdej kategorii europosłanka prof. Lena Kolarska-Bobińska ufundowała trzydniową wycieczkę do Brukseli na którą wyjada już 27 czerwca.
Strażacy będą mogli przyjrzeć się pracy posłów w Parlamencie Europejskim. - Nie zabraknie również czasu na obejrzenie licznych atrakcji turystycznych, w tym wizytówki Brukseli Grand Place i Parc du Cinquantenaire, na terenie którego znajdują się muzea motoryzacji i sztuki wojennej. Uczestnicy wycieczki spróbują belgijskiej kuchni na wspólnej kolacji-z europoseł i zwiedzą browar Cantillon, gdzie można spróbować lokalnych gatunków piwa.

Zwycięzcy plebiscytu:

STRAŻAK OCHOTNIK
1. Hieronim Mazurek, OSP Popów - 909 głosów
2. Stanisław Letnianczyn, OSP Hrubieszów - 869 głosów
3. Karol Gajewski, OSP Bęczyn - 801 głosów
4. Robert Styrnik, OSP Nowa Wola - 723 głosy
5. Dariusz Dziewulski, OSP Trawniki - 596 głosów

STRAŻAK ZAWODOWY
1. Marcin Krzesicki, PSP Puławy - 1287 głosów
2. Krzysztof Śliwiński, PSP Łęczna - 1039 głosów
3. Sławomir Michalski, PSP Łęczna - 584 głosy
4. Paweł Urbańczuk, PSP Biała Podlaska - 457 głosów
5. Kamil Wybrański, PSP Lublin - 393 głosy

Strażak roku 2011

Powrót