Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Uroczystość Nadania Imienia Marii Kołsut Publicznej Szkole Podstawowej w Grabówce

24-06-2011

Dnia 22.06.2011r. odbyła się w Publicznej Szkole Podstawowej w Grabówce uroczystość z okazji nadania imienia Marii Kołsut i poświęcenia sztandaru. Dzień ten zapisze się w historii naszej szkoły jako jeden z najważniejszych.

Patron, którego społeczność szkolna wybrała a Rada Miejska zatwierdziła  stosowną Uchwałą z dnia 26 kwietnia 2011r. będzie z pewnością ogniwem łączącym wszystkich w ważnym dziele nauczania i wychowania zgodnie z mottem życiowym Pani Marii, które brzmi:

„Treścią mojego życia, obok miłości rodziny, była miłość Ojczyzny, umiłowanie pracy nauczycielskiej i życzliwość dla ludzi"

Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą Świętą, na której proboszcz Mirosław Bończoszek poświęcił sztandar.  Dla naszej szkoły, będzie on zawsze symbolem Małej Ojczyzny jaką jest szkoła i jej najbliższe otoczenie, jej historii i tradycji,  znakiem  rozpoznawczym  naszej placówki, który łączy  opuszczających  jej progi jak i obecnych oraz przyszłych uczniów. Ingeruje środowisko.

 Uroczystości kontynuowano na boisku szkolnym. W tak ważnym dla nas wydarzeniu wzięli udział między innymi: Poseł na Sejm  Pan Wojciech Wilk, Lubelski  Kurator Oświaty Pan Krzysztof Babisz, przedstawicielka Starostwa Powiatowego Pani Małgorzata Okuniewska, Burmistrz Annopola Pan Wiesław Liwiński  oraz Pan Roman Wiśniewski, Przewodniczący Rady Miejskiej Pan Ryszard Gazda, Radni Gminy Annopol, pracownice Referatu do Spraw Obsługi Oświaty na czele z Panią kierownik Anetą Grzesik, dyrektorzy szkół, oraz jednostek organizacyjnych działających na terenie gminy Annopol, poczty sztandarowe ze szkół w Annopolu wraz z opiekunami, przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno -Epidemiologicznej w Kraśniku, pielęgniarki szkolne, Rada Rodziców naszej szkoły, emerytowani nauczyciele, Stowarzyszenie Kobiet Kreatywnych z Grabówki, przedstawiciele mediów regionalnych, nauczyciele, rodzice, pracownicy i uczniowie naszej szkoły. Szczególnymi gośćmi byli: córka Patronki Pani Maria Bubicz z małżonkiem oraz pozostała rodzina i przyjaciele. Uroczystość uświetniła swoim przybyciem autorka książki o patronce naszej szkoły  pani Teresa Kołakowska, która została przez Panią Katarzynę Hall - Minister Edukacji Narodowej upoważniona do odczytania Listu Gratulacyjnego.

Oficjalne uroczystości zakończyły występy uczniów PSP w Grabówce oraz śpiewaka operowego Pana Roberta Mojsy - wnuka Patronki. Następnie odsłonięto Tablicę Pamiątkową.

Powrót