Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego
Plan zagospodarowania przestrzennego
Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Z biegiem Wisły - Festiwal biegowy
Z biegiem Wisły - Festiwal biegowy
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Powiatowe obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Annopolu

07-05-2018

Gminę Annopol spotkał w tym roku zaszczyt organizacji Powiatowych Obchodów Święta Narodowego Trzeciego Maja.

 W uroczystościach udział wzięły delegacje biur poselskich Posła na Sejm RP Wojciecha Wilka oraz Posła na Sejm RP Jarosława Stawiarskiego. Marszałka Województwa Lubelskiego reprezentował Grzegorz Taradyś Zastępca Dyrektora Departamentu Zarządzania Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Lubelskiego. Powiat Kraśnicki reprezentowali Starosta Kraśnicki Andrzej Maj oraz Stefan Stachula Członek Zarządu Powiatu.  

Ponadto w uroczystościach uczestniczyli: Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński, Przewodniczący Rady Miejskiej w Annopolu Zdzisław Romański wraz z radnymi, Zastępca Burmistrza Roman Wiśniewski, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kraśniku Rafał Skoczylas, Komendant Komisariatu Policji w Kraśniku Sławomir Kuś, Komendant Komisariatu Policji w Annopolu Sławomir Pakuła, przedstawiciele Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kraśniku, delegacje jednostek OSP z terenu gminy z Prezesem Miejsko Gminnego Zarządu OSP RP Wiesławem Kołczewskim, Andrzej Wąsik Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Kraśniku, delegacja Zarządu Powiatowego PSL w Annopolu, Koło Prawa i Sprawiedliwości z Annopola, delegacja Powiatowego Urzędu  Pracy w Kraśniku, delegacja Domu Pomocy Społecznej w Kraśniku, delegacja Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku, delegacja Powiatowy Zespół Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Kraśniku, delegacja Środowiskowego Dom Samopomocy w Kraśniku, delegacja Domu Pomocy Społecznej w Popkowicach, przedstawiciele Środowiskowego Domu Samopomocy w Annopolu, Ośrodka Pomocy Społecznej w Annopolu, Miejsko Gminnej Biblioteki Publicznej w Annopolu i Centrum Kultury w Annopolu, delegacja Zespołu Szkół nr 1 w Kraśniku, delegacja Zespołu Szkół nr 2 w Kraśniku, delegacja Zespołu Szkól nr 3 w Kraśniku, delegacja Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu, delegacja Liceum Ogólnokształcącego w Zakrzówku, delegacja Zespołu Szkół im. Orląt Lwowskich w Urzędowie, delegacja Zespołu Szkół w Wólce Gościeradowskiej, delegacja Zespołu Szkół Specjalnych w Kraśniku, delegacja Ośrodka Szkolno – Wychowawczy w Olbięcinie, delegacja Publicznej Szkoły Podstawowej im. księcia Józefa Poniatowskiego w Annopolu, delegacje Szkół Podstawowych z terenu Gminy Annopol-PSP w Świeciechowie, PSP w Dąbrowie, PSP im. Marii Kołsut w Grabówce, PSP w Opoce, PSP w Kosinie, PSP w Janiszowie, PSP w Borowie, delegacja Przedszkola w Annopolu, delegacje organizacji kombatanckich, 20 Środowiskowa Drużyna Harcerska „Nadwiślańskie Trampy”, zuchy z Gromady „Leśne Duszki” z Annopola, zuchy i harcerze  działający przy Szkole Podstawowej im. Marii Kołsut w Grabówce, Jednostki Strzeleckiej nr 2045 w Annopolu.

Uroczyste obchody rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w  kościele p.w. św. Joachima i Anny w Annopolu, koncelebrowana przez proboszcza  ks. kanonika Krzysztofa Krzemińskiego, ks. kan. Antoniego Bezpalkę oraz ks. Rafała Olszówkę. Po mszy świętej uczestnicy uroczystości przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na annopolskim rynku prowadzeni przez Parafialną Orkiestrę Dętą z Szastarki.
Po odegraniu i odśpiewaniu hymnu narodowego  głos zabrał Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński, a następnie Starosta Kraśnicki Andrzej Maj.

Kolejnym punktem uroczystości było składanie wiązanek i wieńców pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przez przybyłe delegacje. Podczas majowej imprezy rozdawane były bezpłatne foldery historyczne wydane przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku poświęcone historii Rachowa/Annopola w okresie Konstytucji 3 Maja, autorstwa dr. Dominika Szulca.

Powiatowe Obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja były okazją do inauguracji Gminnych Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Sto biało czerwonych balonów wypuszczono w powietrze, a uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. Józefa Poniatowskiego w Annopolu odtańczyli Poloneza i Krakowiaka. Zespół „Krzemień” działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Świeciechowie zaprezentował koncert pieśni patriotycznych. Występ Orkiestry Parafialnej z Szastarki zakończył uroczyste obchody Narodowego Święta Trzeciego Maja.
 
 
Powrót