Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego
Plan zagospodarowania przestrzennego
Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

UROCZYSTE OBCHODY 97 ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGLOŚCI

12-11-2015

11 listopada obchodziliśmy 97 rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Ten szczególny na kartach historii dzień mieszkańcy naszego miasta i gminy uczcili w wyjątkowy, patriotyczny sposób.

O godzinie 10:00 w kościele pw. Św. Joachima i Anny w Annopolu odbyła się msza święta odprawiona w intencji Ojczyzny przez proboszcza parafii ks. kan. Krzysztofa Krzemińskiego i ks. kan. Antoniego Bezpalko. We mszy świętej licznie uczestniczyli mieszkańcy gminy, kombatanci, przedstawiciele samorządowych powiatu kraśnickiego i gminy Annopol, radni, sołtysi, strażacy, młodzież szkolna wraz z nauczycielami oraz harcerze z 20 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Nadwiślańskie Trampy" , zuchy z 18 GZ „Leśne Duszki" i Jednostki Strzeleckiej nr 2045.
Po zakończeniu mszy św. zebrani wysłuchali montażu słowno-muzycznego przygotowanego przez Zespół Ludowy „Krzemień", działający przy Publicznej Szkole Podstawowej w Świeciechowie Dużym. Następnie korowodem prowadzonym przez Komendanta Miejsko - Gminnego Związku OSP RP udano się na Rynek, gdzie pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego odśpiewany został hymn narodowy, po czym głos zabrał Burmistrza Annopola Wiesław Liwiński oraz Starosta Kraśnicki Andrzej Maj.
Następnie przybyłe na uroczystości delegacje złożyły wieńce i wiązanki.
Uczniowie, którzy tego dnia zadbali o stronę artystyczną, reprezentowali swoje szkoły w zastępach sztandarowych, pełnili wartę przy Pomniku są żywym przykładem, że troska o dobra narodowe, pamięć przodków są młodemu pokoleniu bliskie i we współczesnym świecie winne być szczególnie celebrowane.


11 Listopada

Powrót