Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie z koncertu

Festyn integracyjno - kulturalny

05-09-2012

W dniu 01.09.2012 roku odbył się Festyn Integracyjno - Kulturalny w Annopolu zorganizowany przez Burmistrza Annopola oraz Ośrodek Pomocy Społecznej współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Tegoroczna V edycja projektu systemowego pt: „Przyszłość to już jutro - promocja aktywnej integracji społecznej i zawodowej w Gminie Annopol" została wzbogacona o nowe działanie środowiskowe m.in. Program Aktywności Lokalnej, którego celem i zadaniem jest integracja środowiska lokalnego zwłaszcza osób w wieku 50+ i jego otoczenia.

W imprezie wzięło udział wielu gości: władze samorządowe, Radni Gminy i Powiatu przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń oraz mieszkańcy Gminy Annopol. Organizatorzy zapewnili wspaniałe atrakcje. Festyn poprowadziła Agencja Artystyczna „Teatr" z Lublina, która przeplatała pląsy i wspólne śpiewanie - zabawami i konkursami z nagrodami dla osób w różnym wieku. Dodatkowymi atrakcjami dla najmłodszych były; dmuchana trampolina oraz zjeżdżalnia. Imprezę uświetniły występy prężnie działającego Klubu Seniora przy Centrum Kultury w Annopolu oraz uczestnika Środowiskowego Domu Samopomocy w Annopolu, który wyrecytował wiersz o integracji.

Festynowi towarzyszyła wystawa prac wykonywanych przez uczestników, przygotowana przez ŚDS. Prezentowana była również wystawa zdjęć z dotychczasowej realizacji projektu systemowego. Przeprowadzane były również badania ciśnienia tętniczego oraz poziom cukru we krwi przez pielęgniarki NZOZ „Zdrowie" w Annopolu.

Przelotny deszcz nie wystraszył publiczności, a jedynie zaostrzył apetyt na wyśmienitą grochówkę, która cieszyła się ogromną popularnością i w błyskawicznym tempie rozeszło się ponad 270 porcji.

Festyn Integracyjno - Kulturalny zamknął występ zespołu IMPRESS z Annopola, który zabawił zarówno starszych, jak i młodszych mieszkańców gminy Annopol.

Efektem podjętych przez OPS działań ma być rozbudzenie zaangażowania i współpracy mieszkańców, organizacji, stowarzyszeń, instytucji i firm celem aktywizacji edukacji i rozwoju środowiska lokalnego.

Powrót