Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Pole pszenicy o zachodzi słońca

Dożynki powiatowe w Stróży

06-09-2012

2 września 2012 r. w Stróży odbyły się Dożynki Powiatowe. Zgodnie z tradycją uroczystości rozpoczęła msza św. dziękczynna w kościele Parafialnym w Stróży, odprawiona w intencji rolników z powiatu kraśnickiego. Po mszy uczestnicy dożynek przeszli na miejscowy stadion sportowy.

Swoją obecnością zaszczycili „dożynkowe uroczystości" przedstawiciele władz wojewódzkich oraz samorządowych. Starościną tegorocznych dożynek powiatowych była nasza mieszkanka pani Iwona Rzęsa z Suchej Wólki.  

Z okazji Dożynek Powiatowych 2012 Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Stanisław Kalemba odznaczył odznaką honorową Ministra Rolnictwa „Zasłużony dla Rolnictwa" rolników z powiatu kraśnickiego w tym reprezentanta naszej gminy pana Jana Magiełdę z Opoki Dużej.
Natomiast starosta kraśnicki Tadeusz Wojtak wyróżnił dyplomem za szczególne osiągnięcia w produkcji rolnej. W tym zaszczytnym gronie również nie zabrakło naszego mieszkańca. Dyplom od starosty otrzymał pan Marian Rybak z Janiszowa.
Wyróżnienie za osiągnięcia w produkcji owoców miękkich otrzymała pani Barbara Uss z Popowa.

Tradycyjnie podczas dożynek odbył się konkurs wieńców w dwóch kategoriach: wieńce tradycyjne i współczesne. W kategorii wieniec tradycyjny jury przyznało wyróżnienie dla Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych z Bliskowic, a w kategorii wieńców współczesnych druga nagroda trafiła do Stowarzyszenia Kobiet kreatywnych z Grabówki.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko promocyjne naszej gminy, które odwiedził m. in. Marszałek Województwa Lubelskiego Krzysztof Hetman oraz Starosta Kraśnicki Tadeusz Wojtak. Na stoisku można było oglądać prace Środowiskowego Domu Samopomocy w Annopolu oraz podziwiać „Annopol z lotu ptaka" przygotowany w ramach projektu „Turystyka z lotu ptaka nad Gminą Annopol" współfinansowanego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wszyscy zainteresowani mieli okazję spróbować „wiślanej" ryby, oraz ciast i wiejskiego smalcu przygotowanego przez Stowarzyszenia Kobiet z Bliskowic i Grabówki.

Powrót