Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Grafika Ogólna Herb na tle kobiety przy laptopie

Pasowanie na przedszkolaka

21-11-2011

Wspaniałą okazją do tworzenia „przedszkolnej rodziny" są wspólnie organizowane uroczystości. Tradycją naszego przedszkola stała się uroczystość „Pasowania na Przedszkolaka".

"Lata dziecięce są górami, z których rzeka bierze swój początek, rozpęd i kierunek"

Janusz Korczak

Pasowanie na Przedszkolaka jest kolejnym, bardzo ważnym etapem okresu adaptacji dzieci  do nowych warunków. W przedszkolu milusińscy spędzają najpiękniejsze zarazem najważniejsze lata swojego dziecięcego, beztroskiego życia ucząc się świata i ludzi.

 

Od pierwszych dni pobytu dzieci w przedszkolu, czynimy wiele starań, aby pokonać stres i zapobiec negatywnym przeżyciom przy przekraczaniu progu przedszkola. Wszyscy pracują wspólnie dla dobra najmniejszych, dla których poczucie bezpieczeństwa, radość w oczach i chęć przebywania z nami stają się priorytetami w naszej pracy.

Staramy się, by nasze przedszkole było przedszkolem XXI wieku, placówką dla wszystkich, w której: ...nic na siłę, nic wbrew woli wychowanka, lecz razem z nim i dla niego..." (Ks. Jan Bosko).

Przygotowania do uroczystości trwały od początku roku przedszkolnego. Był to dla niektórych pierwszy ważny debiut przed szerszą publicznością. Podczas uroczystości grupy zaprezentowały się w krótkim programie artystycznym. Były piosenki i wiersze o tematyce przedszkolnej. Wszystko poszło zgodnie z planem a mali artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Następnie niepasowane dzieci złożyły uroczystą przysięgę powtarzając głośno słowo ,,Przyrzekamy!". Po złożeniu przysięgi dzieci przechodziły przez symboliczne drzwi przedszkola. Pani dyrektor Iwona Wojewoda przez dotknięcie ramienia każdego dziecka „zaczarowanym ołówkiem", wypowiadając słowa: „Pasuję Cię na przedszkolaka" włączyła każdego malucha w poczet przedszkolaków.

Miłym akcentem było wręczenie wychowankom dyplomów, które z pewnością będą wspaniałą pamiątką z najmłodszych lat pobytu w przedszkolu. Była również chwila dla fotoreporterów.

Po emocjach związanych z występami wszystkie dzieci wzięły udział w balu przedszkolaka. Zabawę prowadził zaprzyjaźniony z przedszkolem Wodzirej Marcin. Dodatkową atrakcją był Kaczorek, który bawił się razem z dziećmi.

Dla przedszkolaków był to wyjątkowy dzień. Rodzicom uroczystość ta uświadomiła, jak ważne dla dziecka jest wejście w nową rolę - rolę przedszkolaka. Z uśmiechem na buziach, w atmosferze radości i przyjaźni minął kolejny, ale jak ważny dla dzieci dzień w przedszkolu.

Uroczystość pozostawiła nam wiele miłych i ciepłych wrażeń.

Powrót