Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Flaga Polski

Uroczyste Obchody 94 Rocznicy Odzyskania Niepodległości

13-11-2012

Uroczyste obchody 94 rocznicy Odzyskania Niepodległości rozpoczęły w kościele parafialnym w Annopolu. W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz powiatowych, władz samorządowych, kombatanci, strażacy OSP, harcerze, delegacje różnych organizacji i instytucji, uczniowie szkół z terenu gminy oraz licznie przybyli mieszkańcy.

Mszę świętą poprzedził występ  zespołu „Krzemień", działającego przy PSP w Świeciechowie Dużym, który wykonał pieśni patriotyczne. Następnie odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny celebrowana przez ks. kanonika Andrzeja Bąka, proboszcza parafii .
Po mszy uczestnicy obchodów przeszli na annopolski Rynek, gdzie kontynuowano dalszą część uroczystości przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
Okolicznościowe przemówienie wygłosił Burmistrz Annopola - Wiesław Liwiński.
W swoim wystąpieniu Burmistrz podziękował wszystkim  uczestnikom  uroczystości za obecność w obchodach i okazanie patriotycznej postawy. 
Powiedział również, że   „Wywalczona w 1918 roku  niepodległość nadeszła jak długo oczekiwane święto, lecz święto to wkrótce stało się dniem powszednim.  Jak nasi ojcowie wykorzystali dar wolności - to ciągle ocenia historia".
Następnie w hołdzie bohaterom Ojczyzny pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego, złożono wieńce i kwiaty.
Po części oficjalnej odbył się koncert pt. „Polska muzyka romantyczna" w wykonaniu Trio Kameralnego Filharmonii Świętokrzyskiej, w skład którego wchodzą: Helena Ponomarenko - skrzypce, Lidia Chmielewska - altówka i Edyta Piwowarczyk - fortepian.
W koncercie wykonano utwory m.in. Fryderyka Chopina, Jana Sebastiana Bacha oraz utwory z opery Halka Stanisława Moniuszki.

Powrót