Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Grupa dzieci w harcerskich mundurach stoi obok pomnika w otoczeniu zieleni, z flagą i wieńcem na tle miejskiego krajobrazu.

Gminne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja.

06-05-2024

Tegoroczne gminne obchody 233. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w  kościele pw. św. Joachima i Anny w Annopolu. Msza koncelebrowana była przez proboszcza ks. kan. Krzysztofa Krzemińskiego, ks. kan. Antoniego Bezpalko, ks. Pawła Sulickiego. Po mszy św. uczestnicy uroczystości przeszli korowodem prowadzonym przez Kawalerię Kowalów z Borowa nad Wisłą w barwach 24 Pułku Ułanów z Kraśnika pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na annopolskim rynku. Po odegraniu przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą, działającą przy Centrum Kultury w Annopolu i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Burmistrz Annopola Mirosław Gazda.

Burmistrz podziękował wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili  uroczystość, tzn.: Księżom odprawiającym mszę św., Pocztom Sztandarowym, Radnym Powiatowym, Radnym Rady Miejskiej w Annopolu, Prezes LGD Ziemi Kraśnickiej, Straży Pożarnej, Policji, zuchom oraz harcerzom wraz z opiekunami, dyrektorom oraz pracownikom szkół, Przedszkola,  Centrum Kultury, Środowiskowemu Domowi Samopomocy, Biblioteki, Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Panem kapelmistrzem na czele, Przedszkolakom, Uczniom, Przedstawicielom Klubu Seniora z Annopola i Wymysłowa, delegacjom poszczególnych instytucji i ugrupowań, samorządowcom oraz wszystkim  mieszkańcom za udział w uroczystości. 

Na ręce Burmistrza został złożony list okolicznościowy od Posła na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kazimierza Chomy (w załączeniu).

Kolejnym punktem uroczystości było składanie wiązanek i wieńców pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przez przybyłe delegacje.   

 

 

   

Powrót