Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Flaga Polski

UROCZYSTE OBCHODY 223 ROCZNICY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

06-05-2014

3 maja 2013r. obchodziliśmy 223 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Z tej okazji w odświętnie udekorowanym mieście, odbyły się uroczystości z udziałem przedstawicieli powiatu, władz miasta, radnych gminy, organizacji kombatanckich, ochotniczych straży pożarnych, harcerzy, Jednostki Strzeleckiej nr 2045, szkół oraz instytucji funkcjonujących na terenie miasta i gminy.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w kościele p.w. św. Joachima i Anny w Annopolu. Msza koncelebrowana była przez proboszcza ks. kanonika Krzysztofa Krzemińskiego oraz ks. seniora kan. Antoniego Bezpalko. Oprawę liturgii przygotowali nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu.
Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe w kościele odbyło się wystąpienie Burmistrza Annopola oraz program słowno-muzyczny pn. „Witaj majowa Jutrzenko" w wykonaniu dzieci i młodzieży z Centrum Kultury w Annopolu.
W swoim przemówieniu Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński powiedział „W kolejną rocznicę majowego święta starajmy się przenieść w naszą epokę troskę sprzed wieków, troskę o dobro wspólne Ojczyzny. Aby jednak to poczucie wspólnoty było w nas trwale zakorzenione musimy w nas samych pielęgnować dobro, przekazywać naszym dzieciom właściwe postawy moralne i wzorce".
Po zakończeniu mszy świętej przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego MANUFAKTURA z Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu, zebrani przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na annopolski rynek. Po odśpiewaniu hymnu państwowego przybyłe delegacje złożyły wieńce i wiązanki pod pomnikiem Marszałka. Wartę honorową przy Pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego pełnili harcerze 20 Środowiskowej Drużyny Harcerskiej „Nadwiślańskie Trampy", strzelcy i drużyna młodzieżowa OSP.

Powrót