Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Logo Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

21 FINAŁ WOŚP.

08-02-2013

13 stycznia już po raz 21 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Po raz pierwszy Orkiestra zbierała pieniądze nie tylko dla najmłodszych, ale także dla seniorów.

Nasze miasto po raz kolejny włączyło się do tej szczytnej akcji. Pieniądze dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów zbierało 35 wolontariuszy z Zespołu Szkół i Miejskiego Zespołu Szkól w Annopolu oraz uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej  w Dąbrowie. Dzięki hojności mieszkańców naszej gminy zebrano 6.918,11zł 10,71 euro, 3 franki belgijskie i 2 pense.

Wszystkim, którzy włączyli się do akcji WOŚP zadedykowano program artystyczny, który odbył się w Centrum Kultury w Annopolu.

Dużym zainteresowaniem wśród publiczności cieszyła się „Etiuda Bożonarodzeniowa",  w wykonaniu Teatru Młodzieżowego „KAMEA", w reżyserii Pani Lucyny Jaskowskiej. Za to widowisko grupa otrzymała wyróżnienie podczas tegorocznego Powiatowego Przeglądu Kolęd Pastorałek i Zespołów Kolędniczych w Trzydniku Dużym. W baśniową krainę tańca i muzyki wprowadzili publiczność uczniowie klas I-III. W ich wykonaniu obejrzeliśmy „Jezioro Łabędzie" i „Deszczową  piosenkę", do których choreografię przygotowała Pani Katarzyna Grzesik.

„Tańce w kręgu" opracowane przez Panią Jolantę Mochol wykonały uczennice Publicznego Gimnazjum w Annopolu, a dzieci i młodzież z sekcji tanecznej działającej w Centrum Kultury zaprezentowały się w nowych układach  choreograficznych przygotowanych przez Panią Kaję Harańczyk. Inscenizację wierszy  Małgorzaty Strzałkowskiej i Jana Brzechwy, przygotowaną przez Panią Justynę Wolszczakowską, brawurowo wykonali uczniowie klasy VIa  i Vb. W przygotowanej przez Panie Jolantę Mochol, i Justynę Wolszczakowską oraz Pana Piotra Pileckiego scence komediowej pt: „Salonowe zaloty" aktorski potencjał ujawnili uczniowie Miejskiego Zespołu Szkół.

Tegoroczny finał połączył wszystkie pokolenia. Nie zabrakło na scenie maluchów      z Familijnego Klubu Twórczego działającego od listopada w Centrum Kultury pod opieką Pań: Lucyny Jaskowskiej i Moniki Gaweł, a także Aktywnego Klubu Seniora. W wykonaniu jednych i drugich wysłuchaliśmy pięknych kolęd i pastorałek. Seniorzy wiedzą, że najlepiej trafia się do serca przez żołądek, więc przygotowali dla uczestników wspaniałą fasolkę po bretońsku i pyszne ciasto, które sprzedawali za symboliczną złotówkę. Dochód ze sprzedaży zasilił konto Fundacji WOŚP.

Publiczność miała przyjemność wysłuchać bogatego muzycznego repertuaru uczennic Zespołu Szkół w Annopolu oraz mocnych, rockowych brzmień w wykonaniu młodzieżowego zespołu „Alarm".

21 Finał jedynej takiej Orkiestry na świecie zakończył spektakularny pokaz sztucznych ogni.

Organizatorzy - Sztab WOŚP, działający przy Centrum Kultury w Annopolu, składają serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji 21 Finału: Burmistrzowi Annopola Wiesławowi Liwińskiemu, Dyrektorowi Zespołu Szkół w Annopolu Pani Elżbiecie Gąsiorowskiej, Pani Renacie Tess Wasiluk Dyrektorowi Miejskiego Zespołu Szkół oraz Pani Wiolecie Kasak Dyrektorowi Publicznej Szkoły Podstawowej w Dąbrowie. Dziękujemy mieszkańcom naszej gminy za wspieranie tej wyjątkowej inicjatywy. Dziękujemy wolontariuszom i ich opiekunom Paniom: Katarzynie Nowak, Katarzynie Chapskiej, Jolancie Mochol, Małgorzacie Tuz, Dorocie Romańskiej-Kieler, Marcie Szałajko i Agnieszce Czapli, za wielkie zaangażowanie, a także uczniom  miejscowych szkół, dzieciom i młodzieży z grup działających w Centrum Kultury, seniorom, nauczycielom i instruktorom za przygotowanie programu artystycznego, pracownikom CK za koordynację działań i funkcjonariuszom Policji za czuwanie nad bezpieczeństwem wolontariuszy. Pamiętajcie - gramy do końca świata i jeden dzień dłużej.

Powrót