Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

UROCZYSTOŚCI OBCHODÓW ŚW. WALENTEGO

08-02-2013

W dniu 7 lutego br. odbyły się uroczystości związane z wystawieniem relikwii św. Walentego w kościele parafialnym p.w. św. Joachima i Anny w Annopolu.

Uroczystości rozpoczął układ słowno muzyczny pt. „Życie jest miłością" w wykonaniu uczniów Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu przy akompaniamencie reprezentacyjnego zespołu instrumentalnego. Następnie obyła się  msza święta koncelebrowana, której przewodniczył o.Tytus Piłat, dominikanin z kościoła pw. Św. Jakuba w Sandomierzu wraz z ks. prałatem Antonim Bezpalko i ks. Sylwestrem Dulem. Podczas mszy udzielono zebranym błogosławieństwa relikwiami św. Walentego, patrona zakochanych i orędownika chorych, które znajdują się w annopolskiej parafii.
Końcowym punktem uroczystości odbywających się w kościele był występ uczennic z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Annopolu. Następnie zgromadzeni przeszli na annopolski Rynek.

W zimowej scenerii i przy muzyce można było posmakować gorącej grochówki i walentynkowych pierników. Do tańca zachęcały zgromadzonych harcerki z 20 Środowiskowej Drużyny „Nadwiślańskie Trampy".

Organizatorami uroczystości walentynkowych byli: Urząd Miejski, Parafia pw. Św. Joachima i Anny,  Centrum Kultury, Środowiskowy Dom Samopomocy, Ośrodek Pomocy Społecznej, Miejski Zespół Szkół w Annopolu i Zespół Szkół w Annopolu.

Powrót