Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Most rzeczny

WODA OPADA

20-05-2014

Po kilku dniach walki z żywiołem mieszkańcy gminy Annopol mogą czuć się bezpieczniej. Stan wody w dniu 20.05.2014r. na godz. 5.00 wyniósł 692cm. Chociaż poziom wody przekracza stan alarmowy o 142 cm, to woda powoli opada. Najwyższy stan wody zanotowano w dniu wczorajszym tj. 19.05.2014r. i wyniósł 726cm o godz.13.30.

Nieprzerwanie od godz. 14.00 dnia 17.05.2014r. działa sztab powodziowy w remizie OSP w Bliskowicach, pod dowództwem Komendanta Powiatowego PSP w Kraśniku. Działaniami objęte były Dolina Janiszowska i Dolina Świeciechowska.
W Dolinie Janiszowskiej, w której przed dwoma laty została zakończona kompleksowa modernizacja wałów przeciwpowodziowych, za kwotę 44 000 000,00 zł, rola strażaków polegała wyłącznie na monitorowaniu obiektów. „Cofka" na rzece Sannie spowodowała podtopienie kilku gospodarstw w Kosinie, które przygotowywane były na tą okoliczność. Na gotowych do modernizacji wałach w Dolinie Świeciechowskiej służby ratownicze miały więcej pracy. Lokalne podsiąki i wybicia na bieżąco były likwidowanie poprzez zabezpieczanie włóknina i workami z piaskiem. Użyte siły to Wielkopolska Kompania Przeciwpowodziowa, Państwowa Straż Pożarna wraz z jednostkami KSRG z terenu powiatu kraśnickiego, jednostki OSP naszej gminy oraz funkcjonariusze Policji z terenu Województwa Lubelskiego. Wszystkie posunięcia koordynuje Burmistrz Annopola wraz ze służbami zarządzania kryzysowego gminy, powiatu i województwa.
W związku z sytuacją kryzysową na naszym terenie odbywały się wielokrotne posiedzenia sztabu kryzysowego z udziałem m.in. Ministra Administracji i Cyfryzacji Rafała Trzaskowskiego, Głównego Komendanta Policji Marka Działoszyńskiego, Głównego Komendanta PSP Wiesława Leśniakiewicza, Wojewody Lubelskiego Wojciecha Wilka, dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego LUW Włodzimierza Stańczyka, Kierownika Zarządu zlewni w Puławach Leszka Boguty, Starosty Kraśnickiego Andrzeja Maja oraz podległymi służbami.

Powrót