Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Pole pszenicy o zachodzi słońca

DOŻYNKI POWIATOWE W TRZYDNIKU

09-09-2015

6 września 2015 r. w Trzydniku Dużym odbyło się Powiatowe Święto Plonów. Uroczystości rozpoczęły się msza św. polową, odprawioną w intencji rolników powiatu kraśnickiego.

Tegoroczne święto plonów było okazją m.in. do wręczenia odznak honorowych Ministra Rolnictwa
i Rozwoju Wsi, Marszałka Województwa Lubelskiego i Starosty Kraśnickiego. Z terenu naszej gminy odznaczeni zostali Stefan Stachula Członek Zarządu Powiatu Kraśnickiego oraz Wiesław Dąbrowski Radny Rady Miejskiej w Annopolu.

Tradycyjnie podczas dożynek powiatowych odbył się konkurs wieńców dożynkowych . Naszą gminę w kategorii wieniec współczesny reprezentowało Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Bliskowic. Wieniec spośród wielu zgłoszonych do konkursu otrzymał zaszczytne II-gie miejsce.

Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko promocyjne naszej gminy, które odwiedził m. in. Wojewoda Lubelski Wojciech Wilk, Radny Sejmiku Województwa Lubelskiego Marek Kos, Starosta Kraśnicki Andrzej Maj. Na stoisku wystawione były prace wykonane przez podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Annopolu. Można było również obejrzeć wystawę zdjęć przedstawiającą uroczyste obchody 100. rocznicy przemarszu I Brygady Legionów Polskich przez Wisłę pod Annopolem. Odwiedzający stoisko mogli poczęstować się smaczną rybą, wiejskim smalcem, ciastem oraz owocami pochodzącymi z sadów naszej gminy.

Powrót