Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego
Plan zagospodarowania przestrzennego
Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

DNI ANNOPOLA 2023

31-07-2023

Tegoroczne świętowanie Dni Annopola rozpoczęło się 26 lipca br. mszą świętą w intencji mieszkańców w kościele parafialnym w Annopolu. W sobotę, 29 lipca odbyły się część sportowa i festynowa święta miasta. O godz. 7.00 rozpoczęła się rywalizacja w Zawodach Wędkarskich na Wiśle o Puchar Burmistrza Annopola. Od godz. 10.00 na osiedlu przy ul. Leśnej toczyły się zacięte rozgrywki w zorganizowanym po raz trzeci Turnieju Siatkówki Plażowej. Festyn rozpoczął się na stadionie Wisła Annopol o godz. 16.30.

Obchody Dni Annopola uroczyście otworzył Burmistrz Annopola Mirosław Gazda witając zaproszonych gości oraz zgromadzoną publiczność. 
Głos zabrał również Andrzej Rolla – Starosta Powiatu Kraśnickiego. Na ręce Burmistrza Annopola okolicznościowy list przesłał Krzysztof Hetman Poseł do Parlamentu Europejskiego. Swoją obecnością zaszczycili nas również: Stefan Stachula i Marek Kołtun Radni Powiatu Kraśnickiego, Radni Rady Miejskiej Annopol, Dyrektorzy Szkół i Kierownicy Jednostek Organizacyjnych Gminy.  Następnie na scenie zaprezentowały się dzieci z Centrum Kultury w Annopolu wokaliści, grupa teatralna „Kajtuś”, grupy taneczne oraz Gminny Klub Aktywnego Seniora.
  Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród w Turnieju Siatkówki Plażowej. Do turnieju zgłosiło się 12 par zawodników. Po pełnych emocji rozgrywkach turniej wygrali Michał Szust oraz Maciej Kuliński, II miejsce zajęli zeszłoroczni zwycięzcy turnieju Michał Bednara i Marek Sapuła, natomiast III miejsce Leszek Cholewa i Adam Olejniczek.

 Podsumowano również Zawody Wędkarskie i wręczono nagrody. Do zawodów rozgrywanych nad brzegiem Wisły zgłosiło się 21 wędkarzy w kategorii senior oraz 3 wędkarzy w kategorii kadet.
 Kategoria ”Kadet” 

  • 1 miejsce Wiktor Pokrzywa
  • 2 miejsce Arkadiusz Burek ex aequo  Dorian Ufniarz


Kategoria „Senior”

  • 1 miejsce Paweł Szydłowski 
  • 2 miejsce Szczepan Ufniarz
  • 3 miejsce Marceli Targos 
  • 4 miejsce Mariusz Ptak
  • 5 miejsce Mariusz Badura
  • 6 miejsce Stanisław Golecki 
  • 7 miejsce Krzysztof Borkowski ex aequo Czesław Kózka
  • 8 miejsce Andrzej Pawlicha


Największą rybę złowił kadet Wiktor Pokrzywa, który otrzymał nagrodę ufundowaną przez Przewodniczącą Rady Miejskiej Zenobię Jarmułę. Nagrody ufundował Burmistrz Annopola Mirosław Gazda. Następnie annopolską publiczność bawił Zespół „Tacy Sami”, grający przeboje Lady Pank.  Muzyczną gwiazdą wieczoru był Zespół „PLAYBOYS”. Po nim do kontynuowania wspólnej zabawy zaprosiła grupa „C.D.N.”

Imprezie towarzyszyły dodatkowe atrakcje: bezpłatne urządzenia rekreacyjne dla dzieci, wesołe miasteczko, stoiska promocyjne. Tradycyjnie można było również spróbować potraw z wiślanych ryb.  


Organizatorami imprezy byli Burmistrz, Rada Miejska oraz Centrum Kultury w Annopolu.

Powrót