Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wystawa fotografii Ryszarda Sobolewskiego pod patronatem Ambasadora Republiki Ekwadoru

12-04-2013

„Poznawać piękno i kulturę innych krajów to jest mój cel. To także obowiązek, by to piękno prezentować w naszym kraju osobom, które marzą o tym, by to zobaczyć, ale nie mają odwagi wyruszyć w daleką podróż." Z takim przesłaniem 6 kwietnia 2013r w Centrum Kultury w Annopolu została zorganizowana wystawa fotografii Ryszarda Sobolewskiego. Honorowy patronat nad wystawą "Ekwador i Wyspy Galapagos" objęła Ambasada Republiki Ekwadoru.

Spotkanie z kulturą tego niezwykłego kraju otworzył Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński.

Uroczystego otwarcia wystawy dokonał Ambasador Nadzwyczajny Pełnomocny Republiki Ekwadoru w Polsce Jego Ekscelencja Fabian Valdivieso, którego gościliśmy w naszym mieście wspólnie z Panią Konsul Ekwadoru - Eriką Martillo.

Ambasador  w ciekawy i barwny sposób zaprezentował swój różnorodny, pełen naturalnego piękna i egzotyki, kraj . Ekwador posiada fascynujące historyczne i kulturowe dziedzictwo, które przyciąga podróżników z całego świata. Jak magnes przyciąga także Ryszarda Sobolewskiego - podróżnika, fotoreportera i dziennikarza, który w 2012 roku został uhonorowany przez Rząd Ekwadoru tytułem Przyjaciela Narodu Ekwadorskiego. Efekty fascynacji tym krajem mogliśmy podziwiać na 100 pięknych fotografiach eksponujących esencję tego kraju.

Ryszard Sobolewski jest członkiem Stowarzyszenia Dziennikarzy RP, autorem i współautorem  wielu  publikacji, zdjęć do książek i czasopism w kraju i zagranicą. W 2010 w ramach docenienia wieloletniego propagowania kultury meksykańskiej został zaproszony do Meksyku i przyjęty przez prezydenta Felipe Calderona w gronie 20 dziennikarzy z całego świata. Na co dzień Ryszard Sobolewski jest oficerem policji, ekspertem fotografii kryminalistycznej w Instytucie Badawczym Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji w Warszawie.

 Spotkanie z kulturą latynoamerykańską zwieńczył koncert zespołu Karumanta, który jest piękną muzyczną wizytówką Ekwadoru.

Wystawa czynna będzie do 20 kwietnia. Zapraszamy.

Joanna Markiewicz

Powrót