Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Grafika Ogólna Herb na tle kobiety przy laptopie

DZIEŃ PATRONA W MIEJSKIM ZESPOLE SZKÓŁ W ANNOPOLU

28-05-2013

W dniu 22 maja 2013r. odbyła się rokrocznie obchodzona uroczystość Dnia Patronów. Wśród zaproszonych gości byli Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński, zastepca Burmistrza Roman Wiśniewski, Przewodniczący Rady Ryszard Gazda wraz z radnymi Rady Miejskiej oraz Radni Powiatu Kraśnickiego Wiesław Kołczewski i Stefan Stachula.

Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą odprawioną przez ks.kan. Krzysztofa Krzemińskiego z udziałem zespołu śpiewaczego „Krzemień" z PSP w Świeciechowie. Dalsza część uroczystości odbyła się w hali gimnastycznej Miejskiego Zespołu Szkół. Zaproszonych gości , uczniów i rodziców przywitała Pani Dyrektor Renata Tess-Wasiluk.  Uczniowie w krótkiej prezentacji przedstawili postacie patronów szkoły. Następnie dokonano uroczystego przekazanie sztandarów szkoły uczniom młodszych klas. W dalszej części obchodów Dnia Patronów uczniowie mogli zaprezentować swoje zdolności aktorskie i muzyczne rozwijane w czasie szkolnych zajęć. Jako pierwsza zaprezentowała się grupa teatralna, która przygotowała inscenizację satyry opisującej czasy współczesne ks. J. Poniatowskiemu  autorstwa Ignacego Krasickiego pt. "Żona modna". Publiczność nagrodziła przedstawienie gromkimi brawami. Następnie odbył się koncert szkolnego zespołu "Manufaktura", który swoim wykonaniem piosenek m. in. zespołu Zakopower i Enej podbił serca publiczności i otrzymał długotrwałą owację.

Po części artystycznej głos zabrał Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński, który na ręce pani dyrektor przekazał prezent - fotografię przedstawiającą budynki szkół z lotu ptaka. Drugim prezentem była informacja, że w niedługim czasie zostanie wybudowany kompleks boisk sportowych przy starym budynku szkoły w miejsce obecnych boisk. Zakończenie inwestycji planuje się do końca września bieżącego roku odpowiedni wniosek został złożony do Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Uroczystość  zakończyła się  złożeniem kwiatów przed pomnikiem ks. J. Poniatowskiego i Królowej Jadwigi.

Powrót