Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

UROCZYSTE OBCHODY 226  ROCZNICY  UCHWALENIA  KONSTYTUCJI  3 MAJA

UROCZYSTE OBCHODY 226  ROCZNICY  UCHWALENIA  KONSTYTUCJI  3 MAJA

05-05-2017

3 maja 2017 r. obchodziliśmy 226 rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji. Z tej okazji odbyły się uroczystości z udziałem następujących przedstawicieli: biura poselskiego Posła na Sejm RP Wojciecha Wilka , rady powiatu, władz miasta, radnych gminy, organizacji kombatanckich, policji, ochotniczych  straży pożarnych, harcerzy, zuchów, szkół oraz instytucji z terenu miasta i gminy.

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w intencji Ojczyzny odprawioną w  kościele p.w. św. Joachima i Anny w Annopolu przez proboszcza  ks. kanonika Krzysztofa Krzemińskiego.

            Po mszy dzieci  i młodzież działające przy Centrum Kultury w Annopolu, przedstawiły montaż słowno-muzyczny. Po zakończeniu mszy świętej  przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego MANUFAKTURA z Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu, zebrani przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na annopolski Rynek. Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał głos Burmistrz Annopola Wiesław Liwiński. W swoim przemówieniu powiedział „Dzisiaj mija 226 lat od dnia, który w dziejach Polski zapisał się jako jeden z najważniejszych i najchlubniejszych rozdziałów. Trzeciego maja 1791r. nasi przodkowie podjęli ambitną i bezprecedensową próbę reformy państwa. Uchwalenie Konstytucji przez Sejm Wielki było aktem przełomowym zarówno w sensie politycznym jak i moralnym. Wprowadzała ona wiele nowatorskich rozwiązań ustrojowych. Jej postanowienia skłaniały do myślenia o nieustannej, dzielonej przez wszystkich obywateli, odpowiedzialności za losy Rzeczypospolitej”.  Na zakończenie Burmistrz serdecznie podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do nadania podniosłego charakteru uroczystości.

Na zakończenie uroczystości przybyłe delegacje złożyły wieńce i wiązanki pod pomnikiem Marszałka.
                  


           

 

 

Powrót