Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego
Plan zagospodarowania przestrzennego
Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

14-11-2022

W dniu 11 listopada 2022 roku świętowaliśmy 104 rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Uroczystości rozpoczęły się wzruszającym Koncertem w wykonaniu 18 Gromady Zuchowej „Leśne Duszki” i Harcerzy z 20 ŚDH „Nadwiślańskie Trampy” oraz Zespołu Artystycznego „Borowiac”y w kościele pw. św. Joachima i Anny w Annopolu. Po koncercie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny. Msza koncelebrowana była przez ks. kan. Krzysztofa Krzemińskiego, ks. kan. Antoniego Bezpalko, ks. Pawła Sulickiego oraz ks. Mateusza Machniaka.

Następnie zgromadzeni przeszli na annopolski Rynek pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego, gdzie odbyła się dalsza część obchodów.

Po odśpiewaniu hymnu przy akompaniamencie Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Centrum Kultury w Annopolu głos zabrał Burmistrz Annopola Mirosław Gazda.

Następnie odbyło się składanie wieńców i wiązanek, przez przybyłe delegacje.
W imieniu mieszkańców miasta i gminy Annopol wieniec złożyli Przewodnicząca Rady Miejskiej Annopol, Burmistrz Annopola wraz z Zastępcą Burmistrza.
Złożono również wiązanki przez przedstawicieli samorządu powiatu kraśnickiego, jednostek organizacyjny gminy, szkół i przedszkola, a także organizacji działających na terenie naszej gminy.

Z okazji uroczystych obchodów Narodowego Święta Niepodległości ulicami Annopola przejechała również motoparada w wykonaniu Sandomierskiego Stowarzyszenia Motocyklowego Moto Sandomierz.

Burmistrz serdecznie podziękował wszystkim zgromadzonym za uczestnictwo w uroczystościach.

Po południu w Centrum Kultury w Annopolu odbył się Koncert Jacka Kadisa kraśnickiego barda pt. „Jaki jesteś Mój Kraju?”.

 

Podczas tegorocznych obchodów po raz pierwszy uroczystości na annopolskim Rynku odbywały się pod nowo wybudowanymi masztami. W ramach projektu „Pod biało – czerwoną” została sfinansowana budowa jednego z trzech masztów.

„Pod biało-czerwoną” to projekt, który ma zjednoczyć nasz kraj i jego mieszkańców. Dodatkowo ma nie tylko uhonorować Poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcić do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

Celem projektu jest także godne upamiętnienie zwycięstwa wojsk Rzeczypospolitej nad armią bolszewicką w Bitwie Warszawskiej 1920 roku. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to jak ważne są symbole narodowe w życiu Polaków. Te, za które życie w walce o wolność Ojczyzny poświęcali nasi przodkowie.

Powrót