Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Plakat DNI ANNOPOLA BURMISTRZ ANNOPOLA RADA MIEJSKA RADIO LUBLIN CENTRUM KULTURY ZAPRASZAJĄ NA DNI ANNOPOLA 26-27 lipca 2014 r. 26 LIPCA 2014 r. 12.00 MSZA ŚW. W KOŚCIELE PW. Św. JOACHIMA i ANNY W INTENCJI MIESZKAŃCÓW MIASTA I GMINY RYNEK W ANNOPOLU

DNI ANNOPOLA W PLENERZE I W ETERZE

31-07-2014

Wiele atrakcji, dużo różnorodnej muzyki i tańca zaproponowali mieszkańcom wraz z Radiem Lublin organizatorzy tegorocznych Dni Annopola, które odbyły się 26-27 lipca br. Pierwszy dzień annopolskiego święta rozpoczął się uroczystą mszą św. w intencji mieszkańców, w kościele parafialnym pw. św. Joachima i Anny.

Kolejnym punktem programu były animacje dla najmłodszych zorganizowane na Rynku. Niestety wspaniale zapowiadającą się zabawę w „Zaczarowanym ogrodzie" przerwał ulewny deszcz .Mimo niesprzyjającej pogody na stadionie odbyła się dyskoteka z udziałem Zespołu ‘System Band".
W piękny niedzielny poranek, Zawodami Wędkarskimi o Puchar Burmistrza Annopola rozpoczęliśmy drugi dzień obchodów. W zawodach uczestniczyło 41 wędkarzy, którzy rywalizowali w II kategoriach. Zwycięzcą w kategorii seniorów został Piotr Sporysz z Poniatowej, a najlepszym kadetem okazał się Dawid Bartochowski.
Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Burmistrza Annopola.
Popołudniowa część obchodów odbyła się na miejskim stadionie gdzie na początek
w programie artystycznym swoje wokalne i taneczne umiejętności zaprezentowały dzieci i młodzież z Centrum Kultury. Wystąpił także Gminny Klub Aktywnego Seniora i Zespół Artystyczny „Borowiacy". Następnie oficjalnego otwarcia Dni Annopola dokonał Burmistrz Wiesław Liwiński i powitał licznie przybyłych przedstawicieli lokalnych i powiatowych władz samorządowych, dyrektorów szkół, kierowników jednostek organizacyjnych oraz publiczność.
W dalszej części programu artyści scen lubelskich zaprosili wszystkich do wspólnej zabawy. Dawkę mocnego grania własnych kompozycji rockowych oraz coverów znanych zespołów zaprezentował zespół „Spring Rolls". Miłą muzyczną niespodzianką był występ zespołu "Hydrofornia" z GOK w Gościeradowie.
O wspaniałą atmosferę zadbały prowadzące imprezę panie Ewa Dados dziennikarka Radia Lublin i Lucyna Jaskowska.
Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa rzeźb pana Stefana Stachuli, samorządowca
a z zamiłowania amatora-rzeźbiarza. Również wystawa zabytkowych pojazdów, których właścicielem jest pan Adam Dęga, zgromadziła licznych entuzjastów zabytkowej motoryzacji.
Jak co roku można było podegustować potraw z ryb wiślanych przygotowanych przez panią Halinę Sawicką - właścicielkę gospodarstwa agroturystycznego w Nowym.
Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci.
Przez całą imprezę na ekranie wizyjnym prezentowany był film promocyjny „Annopol z lotu ptaka".
Wydarzeniem tegorocznych Dni Annopola był koncert Zespołu „Piersi".
Płynąca ze sceny moc energii, żywiołowość, świetny repertuar, doskonały kontakt z publicznością wywoływały entuzjastyczną reakcję wielotysięcznej publiczności.

Organizatorami Dni Annopola byli:
Burmistrz Annopola, Rada Miejska, Radio Lublin i Centrum Kultury.
Główny Sponsor - Kompania Piwowarska Producent Marki Żubr.
Pozostali sponsorzy tegorocznego festynu:
Ewa i Zygmunt Dęgowie - Tartak „ZYGA"
Zarządzanie Nieruchomościami „Księżopolscy"
Arkadiusz Dąbrowski
Benedykt Ośka
Krzysztof Wójcik
Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim za okazaną pomoc i wsparcie przy organizacji Dni Annopola a wspaniałej publiczności za rekordową frekwencję.

Powrót