Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
Turystyka z lotu ptaka
Wirtualny spacer

Wirtualna turystyka po gminie

Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego
Plan zagospodarowania przestrzennego
Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Gminne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja

04-05-2022

Tegoroczne gminne obchody 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja rozpoczęła msza święta w intencji Ojczyzny w  kościele pw. św. Joachima i Anny w Annopolu. Msza koncelebrowana była przez proboszcza ks. kan. Krzysztofa Krzemińskiego, ks. kan. Antoniego Bezpalko oraz ks. Pawła Sulickiego.

Po mszy św. uczestnicy uroczystości w korowodzie prowadzonym przez Stowarzyszenie Motocyklowe „Moto-Sandomierz” przeszli pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego na annopolskim rynku. Po odegraniu przez Młodzieżową Orkiestrę Dętą, działającą przy Centrum Kultury w Annopolu i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał Burmistrz Annopola Mirosław Gazda, który w swoim przemówieniu powiedział m.in. „Konstytucja 3 Maja powinna być dla nas wzorem myślenia o odpowiedzialności za państwo i troski o dobro wspólne. Dobro, którego w obecnych czasach nam potrzeba i które powinniśmy pielęgnować. Dlatego też, niezależnie od politycznych podziałów i sporów, dzielących nas różnic, starajmy się szukać drogi do zrozumienia jak wielką wartością dla wszystkich pokoleń Polaków była i jest wolna oraz niepodległa Ojczyzna”.

Burmistrz podziękował wszystkim, którzy swoją obecnością uświetnili  uroczystość, tzn.: księżom odprawiającym msze św., pocztom sztandarowym, straży pożarnej, policji, zuchom oraz harcerzom, dyrektorom oraz pracownikom szkół, przedszkola,  Centrum Kultury, Środowiskowego Domu Samopomocy, Ośrodkowi Pomocy Społecznej, Biblioteki,  dzieciom i młodzieży z grupy teatralnej „KAJTUŚ”, zespołowi BOROWIACY, przedszkolakom, przedstawicielom klubu  SENIORA delegacjom poszczególnych instytucji i ugrupowań, samorządowcom, stowarzyszeniu motocyklowemu MOTO SANDOMIERZ  oraz wszystkim  mieszkańcom za udział w uroczystości.

Kolejnym punktem uroczystości był wzruszający program artystyczny w wykonaniu grupy teatralnej „KAJTUŚ” z Centrum Kultury w Annopolu, który został nagrodzony gromkimi brawami. Potem nastąpiło składanie wiązanek i wieńców pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego przez przybyłe delegacje.   

Powrót