Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Wystawa rzeźby Pana Stefana Stachuli na Lubelskiej Gali Kultury 2013

04-07-2013

Zorganizowana 25 czerwca w Centrum Kongresowym Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie Gala Kultury 2013 zatytułowana „ Gwiazdy- Gwiazdki - Gwiazdeczki Artystów Ruchu Amatorskiego Lubelszczyzny" była nowym przedsięwzięciem, którego głównym celem stała się prezentacja dorobku artystycznego twórców z województwa lubelskiego w jednym miejscu.

Zgodnie z zamiarem jej organizatora- Wojewódzkiego Ośrodka Kultury w Lublinie i koordynatora  w osobie wicedyrektora  Pana Józefa Obroślaka stanowiła  podsumowanie  osiągnięć twórczych środowisk. Jej uczestnikami byli laureaci konkursów- m.in. recytatorzy, grupy teatralne, zdobywcy  „ Śpiewającego słowika", formacje taneczne a także artyści amatorzy- twórcy młodzi i seniorzy, prezentujący swe prace na wystawie o wymownym tytule „Złote ręce".

Do udziału w uroczystości zaproszony został także Pan Stefan Stachula, który jako jedyny reprezentował Miasto i Gminę Annopol. Przypomnieć warto, że prace artysty- rzeźbiarza prezentowane już były lokalnej społeczności podczas wystawy zorganizowanej w lutym bieżącego roku w miejscowym Centrum Kultury. Zaproszenie do uczestnictwa w tej wyjątkowej imprezie świadczy o tym, że wkład tego twórcy w rozwój kultury docenia coraz większe grono. Było to wyróżnienie dla samego artysty, ale także dla miasta i gminy. Miłym akcentem okazała się obecność burmistrza Annopola, Pana Wiesława Liwińskiego oraz wiceburmistrza, Pana Romana Wiśniewskiego.  Zainteresowanie wystawą było bardzo duże, potwierdza to chociażby ogromna ilość materiałów promocyjnych rozdanych zwiedzającym, które przedstawiały sylwetkę rzeźbiarza oraz rekomendowały walory naszego miasta i gminy.

Wystawa „Złote ręce" prezentowała wiele sztuk i dyscyplin- rękodzieło artystyczne, użytkowe, malarstwo, rzeźbę. Każda z nich była fascynująca, miała w sobie siłę i piękno. Pokazane dzieła przyciągały wzrok, zatrzymywały oglądających. Dopełnieniem tej części Gali Kultury była muzyka. Przybyłym na wystawę towarzyszyły występy śpiewaków i kapel, m.in. Kapela Ludowa z Gościeradowa.

Przygotowana w holu sali koncertowej prezentacja dorobku artystycznego poprzedziła koncert galowy laureatów, podczas którego uczestnicy zostali uhonorowani przez marszałka województwa Krzysztofa Hetmana dyplomami szczególnego uznania i odznaczeni tytułem „Artysta Lubelszczyzny". Miałam przyjemność być jednym z gości P. S. Stachuli na tej pierwszej edycji Gali Kultury. Możliwość kontaktu z twórcami i ich dziełami, tak wyjątkowymi, czasochłonnymi, którymi można było delektować się oraz wspaniała atmosfera, dużo pozytywnej energii i otwartość ludzi sprawiły mi ogromną radość.

Naszemu twórcy w imieniu wszystkich Jego gości gratuluję wspaniałych umiejętności i pięknego hobby oaz zasłużonego tytułu „Artysta Lubelszczyzny".

Podziękowania za pomoc w zorganizowaniu wystawy składam burmistrzowi Annopola, Panu Wiesławowi Liwińskiemu, wiceburmistrzowi, Panu Romanowi Wiśniewskiemu, dyrektorowi Centrum Kultury, Pani Joannie Markiewicz, Pani Lucynie Jaskowskiej a także pracownikom UM I CK.

Irena Berdys

Powrót