Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Absolwenci MZS w Annopolu i ich przygody ze sportem

11-07-2013

29 kwietnia bieżącego roku w Miejskim Zespole Szkół w Annopolu odbyła się publiczna prezentacja projektu edukacyjnego „Nasi absolwenci i ich przygody ze sportem".

Uczennice: Dominika Jakubczak, Karina Mikita, Jessica Uba, Camilla Uba, Natalia Więcek  i Dominika Wrońska gościły Elżbietę Sarnecką - zawodowego żołnierza, czynnie uprawiającą judo i dyscypliny wojskowe, Pawła Raczyńskiego startującego w biegach długich  i - Mateusza Węskę, brata  nieobecnego tego dnia  Artura Węski - trenującego piłkę nożną.

Spotkanie uświetnili swoją obecnością burmistrz  Annopola - pan Wiesław Liwiński, jego zastępca - pan Roman Wiśniewski, dyrektor Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu - pani Renata Tess-Wasiluk, wicedyrektor pani Ewa Leptuch oraz rodzice zaangażowanych uczennic.

Głównym celem, jaki przyświecał pracy dziewcząt było zebranie informacji o uprawiających sport absolwentach gimnazjum w Annopolu.

To był bardzo ekscytujący i pełen niespodzianek czas. Zrozumiały jak ważna jest zależność między zdrowym stylem życia a samopoczuciem człowieka i jego formą fizyczną. Zauważyły, że bohaterów spotkania łączy jeszcze coś oprócz sportu: mimo różnego czasu, w jakim uczęszczali do gimnazjum, nie bali się marzyć o swojej przyszłości. Wiedzieli, że jeżeli będą ciężko pracować i poświęcą treningom wystarczająco dużo czasu, jeżeli śmiało i z uporem podążą w kierunku wybranego celu - spełnią swoje marzenia.

 Praca nad projektem dała dziewczętom okazję do doskonalenia umiejętności zbierania i selekcjonowania informacji, planowania etapów jego realizacji i publicznego przedstawienia rezultatów.

W ciekawy sposób przygotowały dekoracje i scenariusz spotkania. W trakcie trwania prezentacji multimedialnych ze zdjęciami, przedstawiały kolejno cały dorobek sportowy swoich gości a następnie przeprowadzały z nimi wywiady. Dzięki zaangażowaniu Pani Eli, Pana Artura i Pana Pawła - mogły zaprezentować nie tylko swoją pracę, ale także ich sposób na zdrowie, życie i dobre samopoczucie. Pokazały, że „chcieć - to móc".

Ukazując sylwetki absolwentów  ich zainteresowania i pasje udowodniły, jak ważna jest aktywność fizyczna, że odgrywa ona w naszym życiu ogromną rolę. Niestety tylko część z nas uprawia jakąś dyscyplinę sportu w sposób regularny. Większość  zapomina niestety, że tak zwany aktywny wypoczynek jest dla naszego organizmu korzystniejszy niż wypoczynek bierny. Każdy z nas jest w stanie ,znaleźć jakąś dyscyplinę sportu, którą lubi. Aktywny tryb życia niesie ze sobą szereg korzyści. Osoby w sposób systematyczny uprawiające sport są nie tylko szczuplejsze, lecz także, dzięki lepszemu dotlenieniu mózgu mają sprawniejszą pamięć i koncentrację. Szczególnie korzystny wpływ ma na nasze zdrowie ruch na świeżym powietrzu.

W swoim wystąpieniu pan burmistrz Wiesław Liwiński przypomniał z jak trudnymi warunkami lokalowymi borykało się na początku swojej pracy gimnazjum: trzy szkoły, jedna mała sala gimnastyczna, wychowanie fizyczne na korytarzach i lekcje w systemie zmianowym. To były ciężkie czasy nie tylko dla uczniów. Sam też wtedy pracował jako nauczyciel wychowania fizycznego.

Zwrócił uwagę obecnych na sali gimnazjalistów, że wielcy sportowcy z pierwszych stron gazet „to nie są ludzie z kosmosu" tylko skądś się wywodzą. To czasami nasi znajomi. Tacy sami jak my wszyscy, tylko z wielkimi marzeniami, pasją i uporem do ich spełniania. Tak jak bohaterowie projektu. Opowiedział także, że sam kiedyś grał przez 3 lata jako junior w III lidze piłki ręcznej w „Wiśle" Sandomierz. Sukcesami może się pochwalić także jego zastępca pan Roman Wiśniewski, który przez 7 lat trenował w klubie wioślarskim „Rejów" w Skarżysku -Kamiennej.

 Pani dyrektor Renata Tess-Wasiluk podziękowała absolwentom za przybycie a zaangażowanym w projekt uczennicom za pracę i pomysłowość w jego realizacji. Obecnym na spotkaniu gimnazjalistom życzyła, aby ich projekty w przyszłym roku szkolnym były równie ciekawe.

Całe spotkanie warto podsumować słowami, które tego dnia padły na sali gimnastycznej: „W imieniu opiekunów i dziewcząt pracujących nad projektem „Nasi absolwenci i ich przygody ze sportem", serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli do nas przybyć i wszystkim, którzy pomogli nam w organizacji tego spotkania.

Największe podziękowania kierujemy jednak do naszych bohaterów: pani Eli Sarneckiej, pana Artura Węski i pana Pawła Raczyńskiego. Za możliwość przedstawienia Waszych osiągnięć, współpracę i pomoc podczas zbierania materiałów. Za piękne historie, wspomnienia, namiastkę wielkiego świata i sławnych ludzi. Za to, że chcieliście być z nami i naszymi koleżankami i kolegami ze szkoły. Dziękujemy."

Wszystkich zainteresowanych prezentacją projektu zachęcamy do obejrzenia nagrań, które można odnaleźć na stronie internetowej Urzędu Miasta Annopola oraz Miejskiego Zespołu Szkół w Annopolu

 opiekunowie projektu: Joanna Koniarczyk i Aneta Skorupa

Powrót