Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

VI Dzień Miejscowości Bliskowice

VI Dzień Miejscowości Bliskowice

21-08-2014

W bieżącym roku Święto Miejscowości Bliskowice - Malinowe Smaki Lata obchodzone było już po raz szósty. Impreza organizowana była przez Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych i Ochotniczą Straż Pożarną w Bliskowicach z udziałem środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, środków funduszu sołeckiego oraz Starostwa Powiatowego w Kraśniku.

Wśród zaproszonych gości byli Radni Powiatu Kraśnik, Burmistrz Annopola Pan Wiesław Liwiński, Zastępca Burmistrza Pan Roman Wiśniewski, Dyrektor SPZOZ w Kraśniku Pan Marek Kos, Prezes Fundacji Europejska Akademia Samorządowa Pan Andrzej Strawa, delegacja z Gminy Biszcza na czele z Wójtem Panem Zbigniewem Pyczko oraz wielu innych gości. Program artystyczny obfitował w szeroki wachlarz artystów. Wystąpili: Zespół „Życzenie" z Łucka na Wołyniu, zespół „Rumenok" z Hołowna, zespół „Podzamcze" z Mełgwi, zespół „Borowiacy", zespół kabaretowo-śpiewaczy „Suchynianki" i kapela „Ciekoty". Oprócz wymienionych zespołów imprezę uświetnili soliści; narodowy artysta Ukrainy Wasyl Czepeluk, artystka teatru muzyczno- dramatycznego w Łucku Larysa Piwaczuk oraz Tatiana Kijanowska.
Jak co roku rozstrzygnięty został również konkurs na najsmaczniejsze ciasto z owocami oraz najsmaczniejszą nalewkę malinową. Do konkursu zgłoszono 22 ciasta i 13 nalewek. Dziesięcioosobowe jury przyznało dwie równorzędne pierwsze nagrody za ciasta dla Pań: Kazimiery Kułagi i Kazimiery Widuch, a zwycięską nalewkę przygotowała Pani Danuta Socha. Imprezie towarzyszyły liczne atrakcje, m.in. urządzenia rekreacyjne dla dzieci i darmowa grochówka dla wszystkich uczestników. Bardzo dziękujemy wszystkim przybyłym za udział w naszym święcie miejscowości Bliskowice.

Powrót