Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Zdjęcie Artykułu

Bezpieczny fotelik dla twojego dziecka

27-08-2014

Kampania społeczna "Ogólnopolskie Inspekcje Fotelików Samochodowych" będzie gościć 30 sierpnia w Kraśniku. Przy Zespole Szkół nr 3 ul. Słowackiego 7 od godz. 10.00 do 18.00 w specjalnym miasteczku namiotowym na wszystkich chętnych rodziców, którzy przewożą swoje dzieci w fotelikach, będą czekali eksperci ds. bezpieczeństwa.

Akcję edukacyjną w Kraśniku organizuje Starostwo Powiatowe. Podczas inspekcji fachowcy sprawdzą, czy fotelik jest poprawnie zamontowany i dzięki temu ochroni dziecko w razie wypadku. Ponad 70% fotelików na świecie montowanych jest nieprawidłowo, co jest przyczyną śmierci lub poważnych obrażeń odnoszonych przez dzieci.

Zapisy na inspekcje fotelików poprzez formularz na stronie: www.inspekcje-fotelikow.pl

30 sierpnia będzie więc wyjątkowa okazja, aby sprawdzić, czy konkretny fotelik jest dopasowany do auta, czy jest prawidłowo zamontowany, czy pasuje do dziecka i jest ono w nim odpowiednio zabezpieczone. Inspektorzy nauczą także poprawnie montować foteliki, udzielą porad oraz odpowiedzą na wszystkie pytania związane z bezpieczeństwem dzieci w samochodach.

Podczas inspekcji fotelików dba się także o bezpieczeństwo dorosłych - udzielane są porady w zakresie poprawnego zapinania pasów bezpieczeństwa oraz ustawienia zagłówków samochodowych, co ma chronić przed urazami w trakcie wypadku.

Na dzieci i dorosłych czekają zabawy edukacyjne, wyścigi solarnych samochodzików, pokazy "Jajko-kaskader", konkurs montowania fotelika na czas i inne atrakcje.

Akcji edukacyjnej dotyczącej bezpieczeństwa podróżowania z dziećmi będzie towarzyszyć zbiórka krwi. W okresie letnim dochodzi do większej liczby wypadków, a co za tym idzie potrzebne są większe ilości krwi. Wakacje to najtrudniejszy okres dla pacjentów, którym dla ratowania życia należy przetoczyć krew. Dlatego zapraszamy do udziału w powiatowej edycji akcji pn. „W trosce o życie". Mogą w niej uczestniczyć osoby dorosłe (18 - 65 lat) legitymujące się dowodem tożsamości ze zdjęciem. Zbiórka krwi odbędzie się również 30 sierpnia br. w godz. 10.00 - 15.00 w Zespole Szkół Nr 3 w Kraśniku.

Dodatkowe informacje można uzyskać w Starostwie Powiatowym w Kraśniku w pokoju numer 201 lub pod numerem telefonu: (81) 826-17-87.

Powrót