Poradnik Klienta
Poradnik Klienta
Interaktywna Mapa Gminy
Interaktywna Mapa Gminy
Turystyka z lotu ptaka
annopol zdjęcie z lotu ptaka
Wydanie albumu fotograficznego
Fotografia Annopol - Miasto I gmina w fotografii
Punkt Informacji Prawnej
Punkt Informacji Prawnej
Plan zagospodarowania przestrzennego

Gospodarka odpadami
Gospodarka odpadami
Rozkład Jazdy

Rozkład jazdy

Przetargi
Przetargi
Panorama Annopola
Panorama Annopola
Konkurs fotograficzny
Konkurs fotograficzny
NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA
Dziennik Ustaw
Dziennik Ustaw
Monitor Polski
Monitor Polski
Dziennik Woj. Lubelskiego
Dziennik Woj. Lubelskiego

Aktualności

Samorządy Uczniowskie, Rodzice, Nauczyciele i Dyrektorzy na spotkaniu z Komisją Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych

Samorządy Uczniowskie, Rodzice, Nauczyciele i Dyrektorzy na spotkaniu z Komisją Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych

18-11-2016

Dnia 16 listopada 2016r. Komisja Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych Rady Miejskiej w Annopolu spotkała się po raz drugi z przedstawicielami i opiekunami Samorządów Uczniowskich oraz przedstawicielami Rad Rodziców.

W posiedzeniu uczestniczyli przedstawiciele z większości szkół z terenu gminy Annopol a także Burmistrz, Zastępca Burmistrza, Sekretarz i kierownik referatu ds. obsługi oświaty

Jednym z poruszanych tematów były obchody Święta Niepodległości. Uczniowie poinformowali, że w każdej ze szkół uroczystość była obchodzona w przededniu tego święta. 11 listopada uczniowie wzięli udział w gminnych obchodach rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W uroczystościach brały udział również dzieci z Przedszkola w Annopolu, które złożyły kwiaty i zapaliły znicz pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Na spotkaniu rozmawiano również o uroczystości Wszystkich Świętych i opiece nad miejscami pamięci. Uczniowie zapewnili o swojej trosce o mogiły żołnierzy i miejscach pamięci narodowej. Dbałość o nie przejawia się  poprzez porządkowanie,  składanie kwiatów  i zapalaniu zniczy. Pan Burmistrz poinformował, że w ostatnich 10 latach wiele miejsc pamięci narodowej zostało odnowionych. Podziękował również młodzieży za pamięć o grobach  i pomnikach. Zachęcał do ciągłej troski o te miejsca, która  uczy młodych ludzi patriotyzmu.

Zgromadzeni na spotkaniu dyskutowali również o planowanych  projekcjach  filmów w Centrum Kultury w Annopolu. Uczniowie potwierdzili swoje zainteresowanie projekcją filmów. Nie podali konkretnych tytułów filmów, wyrazili natomiast prośbę, żeby przy wyborze repertuaru kierować się treściami edukacyjnymi oraz kategorią wiekową. Pani Joanna Markiewicz - p.o. Dyrektora Centrum Kultury w Annopolu poinformowała, że współpraca z kinem Orange rozpocznie się od stycznia nowego roku.

Na spotkaniu przeprowadzono również mini sondaż  dotyczący planowanej reformy oświaty. Na ten temat głosy zarówno wśród uczniów jak i rodziców były podzielone.

Ciekawym punktem spotkania były także sprawy różne, podczas których  uczniowie mogli zadawać pytania. Jednym z nich było pytanie dotyczące „codziennego życia Urzędu”,  na które szczegółowo odpowiedział Pan Burmistrz.

Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze i ustalono, że kolejne odbędzie się w przyszłym roku.
Powrót